تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
بسيج نماد نقش‌آفريني مردم در اداره حکومت اسلامي است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان در ديدار روايتگران و رزمندگان دفاع مقدس شاهرود بسيج را نخ تسبيحي دانست که مردم را با حاکميت گره مي‌زند و گفت: بسيج نماد نقش مردم در اداره حکومت اسلامي محسوب مي‌شود.

حجت‌الاسلام علي شکري با بيان اينکه بسيج يکي از مهم‌ترين نهادهاي مردمي و اجتماعي است که به‌فرمان امام خميني(ره) تشکيل شد و فلسفه تشکيل آن حضور مردم و نقش بخشي در دفاع مقدس بود، ابراز کرد: پس از دفاع مقدس فلسفه شکل‌گيري اين نهاد توانست ساختاري را در نظام ما مشخص کند که آن ساختار، ارتقاي نقش مردم در اداره حکومت محسوب مي‌شود.

وي با بيان اينکه تفکر بسيج، مردم را به شکل نيروهاي اجتماعي درآورد و در محيط‌هاي مختلف از دورترين روستاها تا بزرگ‌ترين شهرها، نقش‌آفريني مردم متبلور شد، افزود: آنچه فلسفه بسيج و همراهي مردم به شمار مي‌رفت در دوران دفاع مقدس به حدّ اعلي به نمايش گذاشته شد تا جايي که سرنوشت جنگ را در دوران دفاع مقدس رقم زد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه نيروهاي مسلح نقشي بسزا در دفاع مقدس داشتند اما بسيج به‌واسطه حضور مردمي توانست نقش‌آفريني خاصي را در دوران جنگ تحميلي نشان دهد، گفت: در اين 40 سال گذشته از عمر انقلاب هرکجا که بسيج درصحنه و عرصه حضور داشته، تداوم و پيروزي انقلاب اسلامي تضمين‌شده است.

شکري با بيان اينکه معتقديم هنوز بسيج به قله و تعالي خودش نرسيده است، ابراز کرد: در حوزه ساختاري و ساماندهي بسيج، نيازمند انگيزش هستيم تا بتوانيم کارهاي بزرگي را صورت دهيم.

وي با بيان اينکه بسيج به معناي اراده، عزم و انگيزه است که در دوران دفاع مقدس به‌خوبي اين امر در بين بسيجيان رزمنده ديده مي‌شد، افزود: اين انگيزه در بين رزمندگان سال‌هاي دفاع مقدس ماحصل اعتقادات بود، لذا بسيجيان حاضر در دوران دفاع مقدس غالباً دوران نوجواني‌شان را در زمان طاغوت سپري کرده بودند اما از لحاظ اعتقادي بسيار قوي بودند که نتيجه اين اعتقادات که بيشتر آن به اسلام انقلابي بود، انگيزه بسيجيان در دوران دفاع مقدس بود که از خانواده و همه‌چيزشان مي‌گذشتند و راهي جبهه مي‌شدند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان همچنين گفت: امروز معتقديم که در اين حوزه اعتقادي بسيار ضعيف و کمرنگ کارکرده‌ايم لذا به هر ميزان که انگيزه‌ها کمرنگ ديده مي‌شوند، به همان نسبت در بخش اعتقادات ما به مشکل برخورده‌ايم وگرنه همين بازار، همين شرايط اقتصادي و... درگذشته نيز بوده است اما چه شده که برخي به احتکار و اين دست مسائل دست مي‌زنند؟ در دوران دفاع مقدس مردم بسياري مواد اوليه غذايي را نداشتند اما امروز همه‌چيز وجود دارد و هنوز انسان اشباع نمي‌شود لذا معتقديم در حوزه اعتقادات و مسائل ديني آن‌طور که توقع مي‌رفت، کار نشده است.

شکري با بيان اينکه به نظر مي‌رسد امروز در انگيزه‌ها و اراده‌ها دچار برخي تزلزل‌ها هستيم، افزود: اين امر به مسائل اعتقادي باز مي‌گردد لذا بسيج بايد در اين حوزه ورود و در کنار ساير دستگاه‌ها کار مي‌کرد و از سوي ديگر تمام نهادهاي فرهنگي ذي‌ربط مي‌بايست دست در دست هم در حوزه اعتقادي ورود پررنگ‌تري را شاهد مي‌بوديم.

وي افزود: يکي از کارهاي خوبي که در شاهرود صورت مي‌گيرد موضوع روايتگري دفاع مقدس است چراکه مي‌تواند تحليل، تهييج و ايجاد انگيزه داشته باشد اما نبايد داشته‌هاي امروز را نيز فراموش کرد و در نتيجه بايد در اين حوزه بيشتر کار کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان