تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در دادگستري استان سمنان برگزار شد؛
دومين جلسه ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان

سرويس خبر

دومين جلسه ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان در دادگستري استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و ارتباطات دادگستري استان سمنان؛ در اين جلسه دبير ستاد پيشگيري از جرائم و تخلفات انتخاباتي استان گفت: سلامت انتخابات و حضور حداکثري مردم در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از اهميت به سزايي برخوردار است.

علي داريني با بيان اينکه اميدواريم با تامل، هم‌افزايي و هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي، انتظامي و امنيتي انتخاباتي سالم، امن و عادلانه برگزار کنيم، افزود: حفظ اصل بي‌طرفي مهم‌ترين وظيفه دست‌اندرکاران و مسئولان است.

وي به جرائم و تخلفات انتخاباتي هم اشاره کرد و گفت: توجيه داوطلباني که براي اولين بار کانديد شده‌اند در زمينه مقررات و دستورالعمل‌ها براي پيشگيري از جرائم انتخاباتي يکي از وظايف مجريان برگزاري انتخابات است. علي داريني افزود: تعيين مکان‌هاي مناسب و کارشناسي براي ستادهاي انتخاباتي داوطلبان هم مي‌تواند در جلوگيري از جرائم انتخاباتي موثر باشد. دبير ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتي استان خاطرنشان کرد: در استان سمنان شعب‌هاي ويژه در دادسراها و دادگاه‌ها براي رسيدگي به جرائم انتخاباتي مشخص شده است.

در اين جلسه دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان هم با بيان اينکه تاکنون تخلفات و تبليغات زودهنگام در استان گزارش نشده است، گفت: ايجاد شور و نشاط در بين مردم براي حضور حداکثري در انتخابات ضروري است. در ادامه اين جلسه رييس هيات نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان هم به برخي تخلفات انتخاباتي اشاره کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام عربي، رئيس هيات نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: لازمه انتخابات سالم در جامعه نبود تخلفات در انتخابات است. وي گفت: اگر انتخابات سالم برگزار شود مردم به مسئولان اعتماد مي‌کنند و حضور آنها حداکثري مي‌شود.

شريفي، مديرکل بازرسي و امور حقوقي استانداري سمنان و دبير هيات بازرسي انتخابات هم افزود: در اولين روز ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در 4 حوزه استان 9 نامزد ثبت‌نام کردند. وي گفت: از اين تعداد 8 نفر مردو يک نفر هم کانديداي زن ثبت‌نام کردند. وي همچنين افزود: ضروري است براي جلوگيري از جرائم انتخاباتي، جرائم و تخلفات انتخاباتي دوره‌هاي گذشته را آسيب‌شناسي کنيم. شريفي گفت: اعتماد‌سازي فضاي جامعه در اولويت برنامه‌هاي مجريان بايد قرار گيرد.

خاطرنشان مي‌شود روز گذشته هم اولين جلسه شهرستاني ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتي در شهرستان‌هاي شاهرود، ميامي و دامغان برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان