تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل بهزيستي استان:
121 معلول در سمنان وام خوداشتغالي دريافت کردند

سمنان- ايرنا- مديرکل بهزيستي استان سمنان گفت: 121 نفر از معلولان اين استان از ابتداي سالجاري تا پايان آبانماه از سوي اين اداره کل به منظور دريافت وام خود اشتغالي به بانک‌هاي عامل معرفي و موفق به دريافت وام شده‌اند.

عليرضا ايزدپور روز دوشنبه به مناسبت هفته ملي و روز جهاني معلولين در جمع خبرنگاران از کسب رتبه برتر سال 97 اداره کل بهزيستي استان سمنان در زمينه اشتغال معلولان در ميان دستگاه‌هاي اجراي استان خبر داد و اشاره‌اي به ميزان اشتغال معلولان در سال 97 نداشت.

وي اضافه کرد: تنها30 درصد از فضاهاي فرهنگي، آموزشي و مبلمان شهري اين استان براي معلولان مناسب سازي شده‌ است.

وي با اشاره به اينکه بيشتر فضاهاي فرهنگي و آموزشي استان سمنان مناسب حضور معلولين نيست، بيان کرد: عليرغم پيگيري‌هاي دبيرخانه ستاد هماهنگي و مناسب‌سازي اداره کل بهزيستي استان، شاهد نامناسب بودن بيشتر فضاهاي فرهنگي و آموزشي براي توان‌خواهان هستيم.

استان سمنان بيش از 12 هزار معلول دارد

وي تعداد کل معلولان استان سمنان را 12 هزار و 234 نفر عنوان کرد.

ايزدپور يک هزار و 42 معلول استان را کودکان زير 12 سال معرفي و بيان کرد: چهار هزار و 589 نفر از معلولان استان زن و هفت هزار و 645 نفر مرد هستند.

وي گفت: 6 هزار و 311 نفر از معلولان استان سمنان مادرزرادي و 735 نفر ژنتيکي دچار اين بيماري شده‌اند.

مديرکل بهزيستي استان سمنان با اشاره به اينکه يک هزار 424 نفر از معلولان استان سمنان دچار مشکلات بينايي هستند، گفت: چهار هزار و 832 نفر از معلول اين استان دچار معلوليت جسمي حرکتي، 126معلول صوت و گفتار، 2 هزار و 788 معلول ذهني، 2 هزار و 788 معلوليت رواني و يک هزار و 304 نفر دچار معلوليت شنوايي هستند.

اداره کل بهزيستي استان سمنان با تحت نظارت داشتن 40 مرکز در قالب شبانه روزي، روزانه و کارگاه‌هاي حمايتي در بخش توانبخشي در حال ارائه خدمات به معلولان استان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان