تاریخ 1398/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس ستاد انتخابات استان سمنان:
652 شعبه اخذ رأي در استان سمنان پيش‌بيني شده است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس ستاد انتخابات استان سمنان با بيان اينکه بحث سلامت انتخابات بايد به‌صورت کامل رعايت شود، گفت: 652 شعبه اخذ رأي در استان پيش‌بيني شده است.

حبيب‌الله خجسته‌پور در جلسه هيئت نظارت بر انتخابات استان سمنان به ميزباني استانداري با بيان اينکه تعداد کل شعب اخذ رأي طي يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان 652 شعبه است، ابراز داشت: با توجه به مديريت بهينه منابع مالي، کاهش هزينه‌ها، صرفه اقتصادي و سرعت در تجميع و شمارش آراء مقرر شد تا تعداد شعبات اخذ رأي در استان افزايش پيدا نکند و همين ميزان ثابت باقي بماند.

وي با بيان اينکه اساس برنامه‌هاي استانداري در انتخابات بر چهار محور رقابت، مشارکت، امنيت و سلامت تعريف‌شده است، افزود: روند انتخابات بايد به‌گونه‌اي پيش رود که بحث سلامت انتخابات به‌صورت کامل رعايت شود.

رئيس ستاد انتخابات استان سمنان با بيان اينکه از افرادي که مجاز به رأي دادن نيستند تحت هيچ شرايطي نبايد رأي اخذ شود، ابراز داشت: اين امر خلاف قوانين و مقررات انتخابات محسوب مي‌شود و در صورت مشاهده با آن برخورد خواهد شد و همه متصديان ستاد انتخابات استان و شهرستان‌ها موظف به اجراي قانون انتخابات هستند.

خجسته پور با بيان اينکه فرمانداران از افراد باتجربه براي نمايندگي فرمانداران بايد بهره گيرند، تصريح کرد: آموزش مجموعه عوامل انتخابات از پايين‌ترين سطوح تا بالاترين سطح فرمانداران و بخشداران و غيره در دستور کار قرار داشته و خواهد داشت، لذا فرمانداران آموزش اعضاي شعب و نمايندگان فرمانداران را بايد در دستور کار قرار دهند.

وي افزود: همه مسئولان و مجريان برگزاري يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي ايران بايد تلاش کنند تا انتخابات در تراز جمهوري اسلامي و در شان مردم فهميم استان سالم و باشکوه برگزار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان