تاریخ 1398/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور استاندار سمنان صورت گرفت:
افتتاح رسمي ستاد انتخابات استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه دولت دنبال تحميل اراده خود بر مردم در انتخابات نيست، گفت: هيئت نظارت و مجريان انتخابات بايد اين امر را بين مردم تبيين کنند.

علي‌رضا آشناگر در مراسم افتتاح رسمي ستاد انتخابات استان سمنان در استانداري با بيان اينکه دولت دنبال تحميل اراده خود بر مردم در انتخابات نيست، تأکيد کرد: انتخابات يکي از جلوه‌هاي مشارکت از سوي مردم است لذا همه بايد براي ترغيب مردم در راستاي حضور پاي صندوق‌هاي رأي تلاش کنند اما از سوي ديگر هيات‌هاي نظارت و اجرايي و همه افرادي مجري انتخابات هستند، اين باور را در مردم ايجاد کنند که دولت و برگزارکنندگان انتخابات تحت هيچ شرايطي به دنبال تحميل اراده خود بر نظر مردم نيستند. وي با بيان اينکه مردم‌باور داشته باشند که صاحب حق و همچنين رأي هستند، افزود: مردم در بحث تصميم‌سازي مشارکت جدي دارند و مي‌توانند سرنوشتشان را بارأي خود تعيين کنند.

استاندار سمنان در تبيين اولويت‌هاي ستاد انتخابات به رعايت حق‌الناس تأکيد کرد و گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز بارها دراين‌باره تذکر داده‌اند، هيچ‌کس حق ندارد در اراده مردم تغييري ايجاد کرده و يا بيت‌المال را مورد تهديد قرار دهد ليکن هيات‌هاي نظارت بايد وظايف خود را براي برگزاري انتخابات سالم انجام دهند.

آشناگر با بيان اينکه حضور پرشور مردم و همچنين نامزدهاي انتخاباتي ديگر اولويت ستاد انتخابات است، ابراز داشت: هرچه ميزان مشارکت مردم، تعداد نامزدها و برنامه‌ها متنوع‌تر و بيشتر باشد قطعاً مردم در انتخابات حماسه‌سازي کرده و کار راحت‌تري هم براي انتخاب افراد بهتر دارند اين امر هم انتخابات باشکوهي را رقم مي‌زند و هم کشور را در مسير پيشرفت قرار خواهد داد. وي به ديگر اولويت ستاد انتخابات استان سمنان اشاره داشت و تأکيد کرد: يکي از تکاليف ديگر ما به‌عنوان مسئول امنيت استان، ايجاد فضاي امن براي حضور بي‌دغدغه مردم در پاي صندوق‌هاي رأي است و بايد به آن توجه جدي داشته باشيم.

استاندار سمنان با بيان اينکه ممکن است برخي از نامزدها با برخي وعده‌ها، سطح انتظارات و مطالبات را افزايش دهند، گفت: اگر اين امر باعث تقويت قدرت تصميم‌گيري مجلس و سطح آن باشد و باعث ارتقاء مطالبات مردم و تقويت روحيه مطالبه‌گري باشد، قطعاً خوب است اما از سوي ديگر در برخي مناطق بعضي افراد شايد به اختلافات در حوزه‌هاي گوناگون براي تکميل سبد رأي خود، روي بياورند که بايد در اين خصوص به‌صورت جدي توجه و نظارت شود.

آشناگر افزود: يکي از برنامه‌هاي جدي دشمن امروز ايجاد شکاف در بين اقوام و مناطق است و هرجا کوچک‌ترين زمينه‌اي براي اين موضوع باشد فرصت پيدا مي‌کنند تا اين گسست را به‌قصد فشار بر مردم تقويت کنند که البته اين امر با توجه به ايمان و حضور هميشگي مردم درصحنه و با هوشياري رهبر معظم انقلاب اسلامي هرگز رخ نخواهد داد.

وي در تبيين ديگر اولويت ستاد انتخابات ابراز داشت: وظيفه اصلي ستاد بازرسي انتخابات، مساعدت در اعمال قانون توسط ستاد انتخابات استان و جلوگيري از تخلفات احتمالي و کمک به ستاد انتخابات و هيات‌هاي نظارت است.

استاندار سمنان در ديگر بخش از سخنان خود ضمن گرامي‌داشت هفته بسيج گفت: حزب‌الله لبنان، حشد الشعبي عراق، انصارالله يمن و تشکل‌هاي مردمي در سوريه برگرفته از تفکر بسيجي محسوب مي‌شود لذا بايد گفت بسيج نقش پر رنگي دارد و تفکر آن نه تنها در جامعه ما بلکه کاملا در منطقه نيز به حفظ امنيت مردم کمک کرده است.

جلسات قانون‌خواني براي اعضاي ستاد انتخابات استان سمنان برگزار شد

معاون استاندار و رئيس ستاد انتخابات استان سمنان هم گفت: براي آمادگي بيشتر در راستاي برگزاري انتخابات جلسات قانون‌خواني و استعلام شبهات در اين ستاد برگزار شده است.

حبيب‌الله خجسته پور ضمن بيان اينکه امروز در حالي اين ستاد افتتاح مي‌شود که کار خود را از ماه‌ها قبل به‌طور غيررسمي آغاز کرده است، بيان داشت: تاکنون 9 جلسه در مجموعه ستاد انتخابات استان براي همگرايي، آموزش و همچنين همراهي و هماهنگي بيشتر اعضاي ستاد برگزارشده است. وي با بيان اينکه تمام اقدامات در حوزه ستاد انتخابات استان سمنان و شهرستان‌ها صورت گرفته است، بيان کرد: قانون خواني انتخابات يکي از ابتکارات جديد در ستاد بود که طي سه جلسه اين قانون به‌صورت ماده به ماده خوانش و در خصوص ابهامات نيز استعلام شده است.

معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان با بيان اينکه براي هماهنگي بيشتر بين اعضاي ستاد انتخابات آزموني نيز در اين راستا برگزارشده است، گفت: اعضاي ستاد انتخابات استان، فرمانداران و بخشداران در آزمون قانون انتخابات بهترين عملکرد را داشتند که نشان داد اشرافيت کامل و خوبي بر قانون انتخابات از سوي اعضاي ستاد وجود دارد.

خجسته‌پور ابراز کرد: جلسه مشترک با فرمانداران در شهرستان‌ها از ديگر ابتکاراتي بود که با حضور از نزديک و بازديد ميداني، موارد و مشکلات و کمبودهاي احتمالي عنوان، بررسي و رصد شد و تا جاي ممکن سعي کرديم مشکلات را نيز برطرف کنيم.

وي افزود: در بين تمامي متصديان برگزاري انتخابات در استان سمنان تعاملات خوبي برقرار است و با توجه به اينکه از هفته آتي ثبت‌نام نامزدها در سطح استان آغاز مي‌شود از امروز شاهد افتتاح رسمي ستاد انتخابات استان هستيم.

رئيس ستاد انتخابات استان سمنان در خاتمه گفت: در انتخابات آتي در استان احراز هويت به‌صورت الکترونيک انجام مي‌شود و توسط دستگاه‌هايي که در نظر گرفته‌شده، از طريق ثبت شماره ملي حق شرکت در انتخابات مشخص خواهد شد اما فعلاً بايد گفت در خصوص برگزاري تمام الکترونيکي انتخابات هنوز تصميمي اتخاذ و ابلاغ نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان