تاریخ 1398/08/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس قوه قضائيه:
در مبارزه با فساد گرفتارحاشيه‌ها نمي‌شويم

رئيس قوه قضاييه گفت: در روند مبارزه با فساد، گرفتار هيچگونه حاشيه سازي نمي‌شويم.

به گزارش ايسنا، سيدابراهيم رئيسي در جلسه مسئولان قضايي با تبريک ايام ولادت با سعادت پيامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع)، وحدت در پرتو وجود پيامبر اسلام(ص) را وحدتي راهبردي دانست که جمهوري اسلامي از ابتدا بر آن تاکيد کرده است و تصريح کرد: اين وحدت نه تنها بين شيعه و سني بلکه بين همه اقوام، گويش‌ها، فرهنگ‌ها و ... مطرح است و امروز وحدت بين همه اقشار را امري ضروري مي‌دانيم.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه دشمنان و استعمارگران همواره در طول تاريخ از تفرقه ميان امت اسلامي سوءاستفاده کرده اند، ادامه داد: از جمله تلاش‌هاي دشمنان در سالهاي اخير، ايجاد تفرقه در امت اسلامي و سوءاستفاده از آن بوده است؛ لذا امروز بيش و پيش از گذشته، امت اسلامي ضرورت وحدت را متوجه است.

رئيسي با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري در خصوص تقريب و نزديکي بين دولتها و ملتهاي مسلمان، اين امر را ضرورتي اجتناب ناپذير دانست و افزود: امروز هر کس دانسته يا نادانسته، خواسته يا ناخواسته، وحدت را مخدوش کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه پرچمداري وحدت توسط جمهوري اسلامي باعث عصبانيت دشمنان شده است، اظهار کرد: امروز بسياري از ملتها و مردم مسلمان متوجه ضرورت وحدت و شناخت دشمن شده اند. اميدواريم اين انسجام و وحدت، روز به روز افزايش يابد و ايجاد فرقه‌هاي دست ساخته دشمن در جامعه اسلامي به حاشيه برود تا امت اسلامي با وحدت و يکپارچگي در جهت اهداف بلند و آرمان‌هاي خود گام بردارد.

رئيسي در بخش ديگري از سخنان خود، مبارزه با فساد را نکته اي اساسي براي نظام اسلامي دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در ذات نظام وجود دارد و هيچکس نمي‌تواند دغدغه مردم، نظام و کشور را داشته باشد اما دغدغه مبارزه با فساد نداشته باشد.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه مبارزه با فساد يک اصل و ضرورت است، تصريح کرد: امروز به برکت خون شهيدان و هدايتهاي مقام معظم رهبري، پرچم مبارزه با فساد برافراشته شده و يک موضوع کاملا همگاني است که مربوط به همه بخشها و آحاد مردم است. هرکس امروز به نام مدير به مردم خدمتگزاري مي‌کند بايد بداند توقع مردم از همه دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها، سلامت نظام اداري و خدمت بدون شائبه و مبارزه با فساد است.

رئيسي با بيان اينکه مساله فساد براي همه رنج آور شده است، تاکيد کرد: دستگاه قضا مصمم است اين روند را دنبال کند و هيچگونه حاشيه سازي، ما را گرفتار نخواهد کرد، از مبارزه با فساد باز نخواهد داشت و روند کار دستگاه قضايي را کند نخواهد کرد. ما مصمم تر از هميشه به صورت قاطعانه با فساد مبارزه مي‌کنيم و مردم را نيز در جريان اقدامات خود قرار خواهيم داد زيرا معتقديم مشارکت و احساس مسئوليت مردم در اين زمينه بسيار مهم است.

رئيس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود، ضمن قدرداني از برگزارکنندگان همايش دادستانهاي سراسر کشور، اثر اين همايش را در اجراي مباحث آن دانست.

رئيسي همچنين دستور داد که تغييرات مورد نياز در قانون مجازات اسلامي يا آيين دادرسي کيفري، هر چه سريع تر و با يک کار انقلابي، به مجلس شوراي اسلامي اعلام شود.

براساس اين گزارش، حجت الاسلام و المسلمين صادقي معاون فرهنگي قوه قضاييه از اجراي طرح «هر مسجد، يک حقوقدان» با محوريت بسيج حقوقدانان و اعلام آمادگي هزار مسجد در کرج براي اجراي اين طرح خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان