تاریخ 1398/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با شرکت هزاران نفر در استان سمنان؛
شعار مرگ بر آمريکا همزمان با 13 آبان در استان سمنان طنين‌انداز شد

راهپيمايي 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهاني، با حضور پرشور مردم به خصوص نسل نوجوان در استان سمنان برگزار شد.

در اين راهپيمايي باشکوه گروه‌هاي مختلف مردم به خصوص دانش‌آموزان که سيزدهم آبان روز آنهاست، حضوري چشمگير داشتند.

راهپيمايان با شعارهاي مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل و الله‌اکبر بار ديگر بر تدوام راه بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با استکبار جهاني ه‌ صدا شدند.

در يوم‌الله 13 آبان هزاران نفر از دانش‌آموزان، دانشجويان و نيز قشرهاي مردم انقلابي استان سمنان با شرکت در راهپيمايي خشم و انزجار خود را از استکبار جهاني ابراز و شعار مرگ بر آمريکا را در اين استان طنين‌انداز کردند.

راهپيمايي يوم‌الله 13 آبان با حضور گسترده مردم استان سمنان در 23 نقطه اين استان برگزار و مردم هميشه در صحنه اين استان بار ديگر مراتب تبعيت خود را از مقام عظماي ولايت ابراز و تنفر و انزجار خود از استکبار جهاني و در راس آن آمريکاي جهانخوار ابراز کردند.

راهپيمايي مردم سمنان از ميدان سعدي به سمت ميدان امام اين شهر برگزار و جوانان و نوجوانان به همراه بانوان و قشرهاي مردم در صفوفي فشرده و متحد، يوم‌الله 13 آبان را گرامي داشتند.

در اين راهپيمايي شرک‌ کنندگان با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسراييل، اي رهبر آزاده آماده‌ايم آماده و... عزم و اراده خود را براي مقابله با سياست‌هاي تجاوزکارانه استکبار جهاني ابراز کردند.

راهپيمايان يوم‌الله 13 آبان استان سمنان در اين حرکت خود با حمايت از بيانات دو روز گذشته مقام معظم رهبري مبني بر نفي هرگونه مذاکره با آمريکا، حمايت خود را از رهبري معظم انقلاب اعلام و خواستار پرهيز از هرگونه مذاکره و تلاش براي تحقق فرامين رهبري انقلاب و توصيه‌هاي آن را توسط مسوولان مورد تاکيد قرار دادند.

در اين راهپيمايي سخنرانان نيز با اشاره به سياست‌هاي مداخله‌گرانه و سلطه‌طلبانه استکبار جهاني و نيز تاکيد بر تحقق بيانات مقام معظم رهبري، گوشه‌هايي از سياست‌ها و جنايت‌هاي آمريکاي جهانخوار در جهان و منطقه را براي راهپيمايان تبيين کردند.

در پايان راهپيمايي يوم‌الله 13 آبان در استان سمنان، راهپيمايان در ميان فريادهاي مرگ بر آمريکا، پرچم اسراييل و آمريکاي جهانخوار را به آتش کشيدند.

نشانه‌هاي زوال قدرت آمريکا آشکار شده است/ مسئولان از مردم عقب نمانند

حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم، نماينده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبري، در آيين راهپيمايي روز 13 آبان در سمنان، با ايراد سخناني به دلايل ضرورت عدم اعتماد به آمريکا پرداخت.

نماينده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبري گفت: نشانه‌هاي زوال قدرت آمريکا آشکار شده و روند افول اين کشور شتاب گرفته است.

حاج ابوالقاسم در بخشي از سخنان خود با يادآوري تحميل جنگ به ايران با حمايت آمريکا و به شهادت رسيدن 300 هزار تن از مردم سلحشور کشور گفت: افزون بر اين، آمريکا از منافقيني که هزاران نفر از مردم را در خيابان‌ها به شهادت رساندند، حمايت کرد و نقطه تاريک ديگري در کارنامه خود برجاي گذاشت.

وي با اعلام اين مطلب که سعودي‌ها با حمايت آمريکا طي 4 سال گذشته 100 هزار نفر از مردم يمن را به خاک و خون کشيده‌اند، گفت: راهبرد قرآني براي مقابله با مستکبران و زورگويان، ايستادگي و مقاومت است؛ رهبر معظم انقلاب نيز در سال‌هاي رهبري بيشترين استناد را به آيه 40 سوره حج داشته‌اند که بر مقاومت در برابر مستکبران تأکيد مي‌کند.

نماينده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبري با تصريح بر اين که به برکت 40 سال مقاومت ملت ايران، امروز نشانه‌هاي زوال قدرت آمريکا آشکار شده است، گفت: بررسي‌هاي گوناگون نشان مي‌دهد که روند افول آمريکا شتاب گرفته است.

حاج ابوالقاسم با بيان اين که برابر گزارش‌ها، رقم بدهي خارجي آمريکا تا سال 2028 به صددرصد توليد ناخالص داخلي اين کشور مي‌رسد، گفت: از اين گذشته، اختلاف طبقاتي در آمريکا بيداد مي‌کند؛ چنان‌که در سال 2015 بيش از 50 درصد از ثروت آمريکا نصيب يک درصد از جمعيت آمريکا شده است.

وي با اشاره به افزايش 15 ميليون‌نفري افراد زير خط فقر در آمريکا در سال‌هاي اخير گفت: آمارها نشان مي‌دهد که وضعيت آمريکا در حوزه‌هاي فرهنگي و در ميزان ارتکاب جرم و جنايت بحراني است؛ کما اين که آمريکا مقام نخست را در قتل از آن خود کرده است؛ اين نشانه‌ها نشان مي‌دهد که آمريکا در حال فروپاشي است.

نماينده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبري با اعلام اين مطلب که بيش از 2 ميليون و 200 هزار نفر در آمريکا زنداني هستند، گفت: در سال‌هاي اخير آمار تجاوز جنسي 60 درصد، قتل و غارت 35 درصد و بي‌ديني 40 درصد در آمريکا افزايش يافته است و کم‌ترين ميزان دانش‌آموختگان دکتري در ميان کشورها مربوط به آمريکاست.

حاج ابوالقاسم با تأکيد بر اين که خداي بزرگ ما در چهل سال گذشته تنها نگذاشته است، گفت: در اين مدت، بيش از 40 کشور در انديشه تجاوز به ايران بوده‌اند؛ تنها در يک نمونه، در همان ماه‌هاي نخست پيروزي انقلاب، صدام به ايران حمله کرد و پس از 8 سال، دست از پا درازتر به خانه برگشت.

وي با بيان اين که اسرائيل امروز بيش از هر زمان ديگري از ناحيه ايران احساس خطر مي‌کند، گفت: رهبر انقلاب فرموده‌اند که اسرائيل 25 سال آينده را نخواهد ديد و اين وعده محقق خواهد شد؛ در اين ميان وظيفه مسئولان ما اين است که از مردم عقب نمانند.

آيين ملي 13 آبان نماد استکبارستيزي ملت ايران است

استاندار سمنان نيز در گفتگو با خبرنگاران، گفت: آيين ملي 13 آبان نماد استکبارستيزي و انسجام ملت ايران در مقابل ياوه‌گويي‌هاي استکبار جهاني است.

عليرضا آشناگر افزود: آيين ملي 13 آبان رويداد مهم و بزرگ در نظام جمهوري اسلامي است که هر سال مردم با حضور پرشور در راهپيمايي، اين رويداد مهم سياسي و اجتماعي را گرامي مي‌دارند.

وي خاطرنشان کرد: روز 13 آبان نماد ملي مبارزه با استکبار است و ماهيت انقلاب اسلامي از اساس ضداستکباري است.

استاندار سمنان ادامه داد: ماهيت استکباري آمريکا، ضداسلام و ضدمنافع ايران در دهه‌هاي گذشته بوده است.

آشناگر اضافه کرد: هوشياري مردم در مقابله با گستاخي‌هاي فرهنگي و سياسي استکبار جهاني ستودني است و مردم همواره با همبستگي و با حضور پرشور در صحنه‌هاي حساس، توطئه‌هاي استکبار جهاني را خنثي کردند.

وي تصريح کرد: با وجود دشمني و تفرقه‌افکني‌هاي آمريکا، راهي جز مقاومت وجود ندارد و با مقاومت مي‌توان براي صلابت و اقتدار ايران اسلامي تلاش کرد.

استاندار سمنان گفت: جنگ رواني آمريکا در دهه‌هاي گذشته راه به جايي نبرده است و در 13 آبان امسال اقشار مردم به خصوص جوانان با حضور پرشور در راهپيمايي بار ديگر جواب دندان‌شکني به توطئه‌هاي استکبار جهاني مي‌دهند.

13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار است و راهپيمايي اين روز در 23 نقطه از استان سمنان برگزار شد..

عليرضا عربي


نسخه چاپي ارسال به دوستان