تاریخ 1398/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس اداره منابع طبيعي مهدي‌شهر:
متهمان جرايم خفيف در منابع طبيعي مهدي‌شهر به‌کارگيري شدند

سرويس حوادث:

رئيس اداره منابع طبيعي مهدي‌شهر با بيان اينکه متهمان جرايم خفيف در عرصه‌هاي منابع طبيعي به‌کارگيري شدند، گفت: اين اقدام در راستاي ترويج فرهنگ احياي منابع طبيعي صورت گرفته است.

حميدرضا عبدوس به ميزباني اداره منابع طبيعي مهدي‌شهر ضمن بيان اينکه با رايزني کارشناس حقوقي، دادستان و ساير قضات دادگستري و دادسراي شهرستان، صدور قرار تعليق تعقيب اجرايي شد، ابراز دشت: اين اقدام گامي مهم در اداره منابع طبيعي استان سمنان بود براي اولين بار در مهدي‌شهر به حال اجرا درآمد.

وي افزود: تعدادي از متهمان حوزه قضايي اين شهرستان بعد از صدور قرار تعليق تعقيب به خاطر جرايم ارتکابي با اجازه حاصله از ماده 81 قانون آيين دادرسي کيفري به دستور مقام قضايي و با هماهنگي و نظارت اداره منابع طبيعي اين شهرستان، اقدام به اصلاح تشتک‌هاي درختان اطراف جاده سمنان- مهدي‌شهر کردند.

رئيس اداره منابع طبيعي مهدي‌شهر هدف از اجراي اين طرح را ترويج فرهنگ منابع طبيعي عنوان کرد و ابراز داشت: يکي از مزيت‌هاي اين گونه طرح‌ها اجراي سياست‌هاي کلي نظام قضايي کشور مبني بر کاهش جمعيت کيفري زندان‌ها و اصلاح و تربيت افراد بزهکار است که اميدواريم اين اقدامات بتواند از تعداد زندانيان کاسته و به‌نوعي به محيط‌زيست و منابع طبيعي نيز کمک کند.

عبدوس از اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري در چهار حوزه شهرستان مهدي‌شهر خبر داد و تصريح کرد: اجراي اين پروژه‌ها باعث تثبيت خاک و تقويت پوشش گياهي و تغذيه سفره‌هاي آب زيرزميني و کاهش خسارت سيلاب به اراضي کشاورزي و منازل مسکوني مي‌شود.

وي افزود: هدف از اجراي اين پروژه‌ها جلوگيري از فرسايش خاک، کاهش خطر بروز سيلاب‌ها، استفاده بهينه از هرزآب، کاهش شيب آبراهه‌ها، پيشگيري و کاهش اثرات خشکسالي، تغذيه سفره‌هاي آب زيرزميني و آبدهي قنوات و چشمه‌ها و در نهايت رضايت اهالي ساکن در اين بخش‌ها است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان