تاریخ 1398/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان:
جشنواره ملي ايل سنگسر برگزار مي‌شود

سرويس خبر

مهدي جمال گفت: جشنواره ملي ايل سنگسر 15 الي 17 آبان ماه در شهرستان مهدي‌شهر برگزار مي‌شود.

مهدي جمال مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان سمنان با بيان اينکه جشنواره ملي ايل سنگسر 15 الي 17 آبان ماه در مهدي‌شهر برگزار مي‌شود گفت: جاذبه‌هاي فرهنگي، گردشگري و سبک زندگي ايلاتي محور اين جشنواره هستند.

او با بيان اينکه اين جشنواره با نگاه استاني برگزار شده و لذا مخصوص فقط مهدي‌شهر نخواهد بود افزود: يکي از اهداف برگزاري جشنواره ايل سنگسر ترويج ظرفيت‌هاي گردشگري استان است.

جمال از تلاش براي تقويت گردشگري خلاق در استان خبر داد و گفت: همزمان با جشنواره ملي ايل سنگسر يک قطار گردشگري با ظرفيت 300 نفر با شعار سمنان مقصدي تازه براي سفر به استان سفر مي‌کند.

مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان با بيان اينکه براي تبديل‌شدن يک معبر به مقصد گردشگري آمادگي‌هايي را بايد داشته باشيم تا گردشگران داخلي و خارجي را جذب کنيم تصريح کرد: افزايش ماندگاري مسافران نيازمند زيرساخت‌هاي مبتدي و ابتدايي است که ميراث فرهنگي تمام تلاش خودش را با ان‌جي‌او‌هاي فعال و بخش خصوصي به کار بسته تا اين مهم محقق شود.

جمال با بيان اينکه استان سمنان داراي ظرفيت‌هاي فراوان گردشگري است، بيان کرد: گردشگري در استان طي سال جاري جهش خوبي داشته تاجايي که اين استان 37. 5 درصد رشد اقامتي مسافران را تجربه و در اين راه، رتبه نخست کشور را به دست آورده است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان با بيان اينکه کساني که دلسوزان واقعي گردشگري هستند بايد به ميدان بيايند، تأکيد کرد: بايد ظرفيت‌هاي گردشگري را بالا ببريم که در اين راستا جشنواره‌هايي مانند ايل سنگسر با حضور استان‌هايي از سراسر کشور يکي از اين راهکار‌ها است.

او با بيان اينکه بزرگ‌ترين برآيند جشنواره ايل عشايري، ترويج و معرفي سبک زندگي عشاير ايل سنگسر به مردم است، گفت: سبک زندگي عشايري اگر با اين جشنواره‌ها تقويت نشود ممکن است مانند بسياري از مدل‌هاي زندگي ايراني فراموش شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان