تاریخ 1398/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
علي مطهري:
دامن زدن به تعصبات قومي خلاف مصالح کشور است

يک عضو کميسيون فرهنگي مجلس دامن زدن به تعصبات قومي را خلاف اسلام و مصالح کشور عنوان کرد و خواستار برخورد با کساني شد که در مسابقات اخير فوتبال شعارهاي نژادپرستانه سردادند.

علي مطهري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به حواشي مسابقه اخير فوتبال استقلال - تراکتورسازي و سر دادن برخي شعارهاي قوميتي از سوي جمعي از هواداران فوتبال گفت: اين نشان مي‌دهد که دشمنان جمهوري اسلامي تلاش کرده‌اند اين فضا را به وجود آوردند، چرا که دامن زدن به تعصبات قومي هم خلاف اسلام و هم خلاف مصالح کشور است. وي با بيان اينکه «اسلام اصالتي براي هيچ زبان، قوم و نژادي قائل نيست»، افزود: بايد ببينيم چطور اين حرکت‌ها به اينجا رسيده است، روشن است که در اين زمينه کوتاهي شده است. چرا در کشوري که مردم آن در سال 57 که تحت پرچم اسلام انقلاب کردند، چنين رخدادهايي را شاهد هستيم؟

اين نماينده مجلس تاکيد کرد: به نظر مي‌رسد مربيان جامعه مثل روحانيون، صداوسيما، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش کوتاهي‌هايي در اين زمينه داشته‌اند. براي جمهوري اسلامي هم اسباب سرشکستگي است که چنين مسائلي مطرح شود. مطهري ادامه داد: البته روي ايران به عنوان «وطن» هميشه تاکيد شده، ما خيلي سرودهايي داريم که شايد بيش از حد هم روي مساله مليت و وطن هم تاکيد کرده است اما به نظرم حواشي اخير و شعارهاي‌ نژادپرستانه ريشه خارجي‌ دارد و از جايي تحريک مي‌شود، اينها براي کشور سم مهلک است. اين عضو کميسيون فرهنگي مجلس اضافه کرد: مسوولان ورزش بايد وارد شوند، فدراسيون فوتبال با باشگاه‌ها صحبت کنند، باشگاه‌ها با هوادارانشان صحبت کنند و از سوي ديگر در سطح صداوسيما و امور تربيتي و روحانيت در مساجد هم لازم است صحبت انجام شود تا تعصبات نژادي تقبيح شود، همچنان که سيره پيامبر(ص) هم چنين است.

مطهري در پايان گفت: بايد بررسي و پيگيري شود تا مشخص شود کساني که اين شعارها را دادند چه کساني هستند و برخورد لازم با آنها صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان