تاریخ 1398/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اولين پرواز
   نويسنده : فرزامي

خبر اين است: آغاز پرواز مستقيم سمنان - مشهد از فرودگاه سمنان، سه‌شنبه و جمعه‌ي هر هفته از فرودگاه سمنان. همتي که چون همه‌ي دست‌ها به دوستي فشرده شد و به نياز مبرم، نتيجه داد و سرانجام، آخرين مرکز استان در ايران هم صاحب سفرهاي هوايي از سمنان به مشهد مقدس شد. آرزويي ديرين که فعل خواستيم و توانستيم و توانستيم و خواستيم با آگاهي و وحدت رويه، صرف شد و اين، همان عبارت حکيمانه است که: هر که رود، رسد و هر که خسبد، ميرد. » و اين، آغاز آن همت و اراده‌اي است که چون بخواهيم، مي‌شود. اگر امروز، وجود فرودگاه و سفر هوايي، ضرورت داشت و به نتيجه رسيد، پس بايد دانست که با همين و اتحاد و پيگيري‌هاي مستمر و خستگي‌ناپذير، مي‌توانيم آب را هم از درياي بين‌المللي خزر که بر خلاف گفته‌ي آن نماينده‌ي بي‌خبر شمالي، درياي بسته نيست و همه‌ي همسايگان ذي‌حق از آن آب برمي‌دارند، به استان سمنان و فلات مرکزي، منتقل کنيم و با اين خواست و احساس نياز و ضرورت، مي‌توان روزي را ديد که آب خزر با آب انتقال يافته از خليج فارس، متصل گردد. فقط بايد آن قدم‌هايي که نماينده‌ي خستگي‌ناپذير اين شهر و شهرهاي حوزه‌ي نمايندگي برداشت و ديگر قدم‌ها، از استانداري و فرمانداري و اهالي قلم و نهادهاي مردمي و. . . همراهي و تقويت گردد که آب و فرودگاه، از مباني مهم توسعه است و تضمين ادامه‌ي زندگي.

خوانندگان شريف اين ستون روزنامه به خاطر مي‌آورند ستيز قلمي ما را با آن استاندار اسبق که ديدي بسيار محدود و غير‌آينده‌نگرانه داشت و مي‌گفت شهري که فاصله‌اش تا تهران 2 ساعت است، فرودگاه نمي‌خواهد و مي‌پنداشت که رابطه‌ي ما فقط با تهران است و نمي‌دانست مرکز استاني که بيش از 30 هزار دانشجو از اقصي‌نقاط کشور دارد و همايش‌هاي علمي مختلفي هر هفته در آن برگزار مي‌شود و شهرک صنعتي بزرگ دارد و مراودات دايمي اهل علم و توليد و بازرگاني در آن برقرار است، نمي‌تواند فرودگاه و پروازهاي مستمر روزانه نداشته باشد. امروز روز، با داشتن فرودگاه و پروازهاي مستمر، بايد باور کرد که برقراري سفرهاي هوايي مرتب و منظم، از مباني توسعه است منوط به آن که با برنامه‌ريزي دقيق، مقدماتي فراهم‌سازيم که وجود اين فرودگاه، توجيه اقتصادي داشته باشد و اين همه سرمايه‌گذاري و تلاش‌هاي شبانه‌روزي با همت، بر زمين نماند و بديهي است که جهت استمرار، پيش از هر کاري به نهادهاي خيريه‌اي نيازمنديم که به کمک نهادهاي دولتي و مردمي بيايند و ياري کنند تا شرکت‌هاي هوايي متضرر نشوند و بدون مسافر نمانند تا آن روز که سفر هوايي براي مردم عزيز سمنان و مهدي‌شهر و سرخه به صورت يک هنجار مطلوب و يک فرهنگ درآيد و باور کنند که در نهايت اين سفرها، صرفه‌ي اقتصادي هم دارد و برخلاف تصور برخي از منتقدان، وجود فرودگاه در سمنان، توجيه اقتصادي هم خواهد داشت به شرط آن که زمينه‌اي فراهم شود تا شهرهاي اقماري مثل دامغان و گرمسار و مهدي‌شهر و نيز ورامين و مناطق شمالي، آمدن به سمنان را مطلوب‌تر و اقتصادي‌تر از تهران تشخيص بدهند و چه نيک خواهد بود اگر بين فرودگاه سمنان و شاهرود، همکاري‌هاي کاري صميمانه‌اي صورت بگيرد و مکمل برنامه‌هاي هم باشند چرا که هر سال، ده‌ها هزار نفر از اين استان به سفرهاي هوايي از تهران به حج مشرف مي‌شوند و به زيارت عتبات عاليات و مشهد مقدس مي‌روند. از طرفي، مي‌توان به کمک تهران آمد و مسافران هم‌استاني و استان‌هاي مجاور را به اين دو فرودگاه در استان خودمان جذب کرد و پوشش داد و مکمل هم بود و مايه‌ي رونق هم شد.

و در اين راه، تقاضاي ما اين است که نشستي بين اهالي دانشگاه و نهادهاي توليدي و بازرگاني و نيز نهادهاي دولتي و مردمي به صورت مستمر برقرار شود تا در اين شروع کار، زمينه‌ي تامين مسافر به طور دايمي فراهم گردد تا آن روز که سفر هوايي نيز مثل سفرهاي ريلي و جاده‌اي به صورت يک عادت و يک ضرورت درآيد.

و اما وظيفه‌ي مهم اهل رسانه از مکتوب و غيرمکتوب و نيز فضاهاي مجازي آن است که به توجيه و تبيين فرهنگي بپردازند که مردم در سفرهاي دور و دراز مثل کشورهاي پيشرفته، سفرهاي هوايي را مشي و روش عمل خود قرار دهند چون خطر اين سفرها طبق آمار و اسناد موجود، بسيار کمتر از سفرهاي جاده‌اي به ويژه با خودروهاي ناايمن و راه‌هاي غير‌استاندارد خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان