تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جو ملتهب آزادي و قهرمان‌هاي دست به سينه؛
اخموها در غمگين‌ترين جشن قهرماني تاريخ!

سرويس ورزشي:

جشن قهرماني سوپرجام سرخپوشان دقايقي پس از سوت پايان بازي برگزار شد؛ در شرايطي که جو ورزشگاه ملتهب بود و اثري از خوشحالي در چهره پرسپوليسي‌ها ديده نمي‌شد.

پنالتي دقيقه 90 علي عليپور اگر به تور دروازه حامد لک مي‌رسيد، خستگي تلاش پرسپوليسي‌ها را حسابي از تن آنها بيرون مي‌کرد و يک شب خاطره‌انگيز را براي هواداران رقم مي‌زد اما آقاي گل پرسپوليس، پنالتي را به بدترين شکل ممکن هدر داد تا آب سردي بر پيکره هواداران و بازيکنان ريخته شود؛ به طوري که بهت و حيرت آنها در جشن قهرماني نيز قابل مشاهده بود.

ماجراي جشن از اين قرار بود که باشگاه پرسپوليس مي‌خواست به اين شکل جو هواداري را بهتر کند و انگيزه بازيکنان را نيز بالا ببرد. بنابراين هماهنگي‌ها انجام شدند و جامي که پس از دبل قهرماني به سرخپوشان رسيده بود، قرار شد پس از بازي با ماشين‌سازي به دستان کاپيتان سيدجلال حسيني برسد.

اين اتفاق در شبکه‌هاي اجتماعي نيز کري خواني از سوي هواداران را به دنبال داشت و باعث شد تا خيلي‌ها به خاطر همين جشن راهي ورزشگاه آزادي شوند. جشني که همه انتظار داشتند، مقدمه اش پيروزي مقابل تيم ميانه جدولي ماشين‌سازي تبريز باشد. اين برد قرار بود پرسپوليس را به رده دوم برساند اما نتيجه‌اي که روي اسکوربورد نقش بست، صفر صفر مساوي بود.

بنابراين در لحظاتي که بيشتر سکوهاي ورزشگاه آزادي خالي بودند و علي عليپور، شجاع خليل‌زاده و چند بازيکن هم در رختکن حضور داشتند، بقيه سرخپوشان با پيراهن سفيد آل‌اشپورت که به 7 جام دوران برانکو اشاره داشت و به هواداران نيز تقديم مي‌شد، وارد زمين شدند و به سمت جايگاهي که قرار بود جام اهدا شود، حرکت کردند.

چهره‌هايي اخمو که هيچ تمايلي به جشن گرفتن در صورتشان ديده نمي‌شد اما بالاجبار اين مسير را طي کردند و در غمگين‌ترين جشن قهرماني تاريخ خود حضور يافتند. احد نوراللهي، حسين ماهيني و سيدجلال حسيني که پيش‌تر 5 بار با چهره‌هاي بشاش جام بالاي سر برده بودند، اين بار با ابروهاي در هم رفته و دست‌هاي به سينه چسبيده اين کار را انجام دادند و راهي رختکن شدند.

نکته جالب حضور کنعاني زادگان، براندائو جونيور، فرشاد احمدزاده و ديگر بازيکناني بود که نقشي در قهرماني ليگ هجدهم و جام حذفي نداشتند اما حالا فرصت اين را پيدا کرده بودند تا عکس‌هاي يادگاري را با سوپرجام بگيرند.

به هر حال اين فريم‌ها تصاويري يادگاري هستند از جشن اخموها با لبخندهايي تصنعي پس از تساويِ پرماجرا. علاوه بر عليپور و شجاع، بي‌ترديد جاي برانکو ايوانکوويچ نيز در اين جشن خالي است؛ کسي که به زعم بسياري مهم‌ترين عامل دبل قهرماني پرسپوليس بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان