تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اجراي 350 برنامه به مناسبت هفته پدافند غيرعامل در استان سمنان

سمنان- ايرنا- مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان گفت: 350 عنوان برنامه ويژه هفته پدافند غيرعامل با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي در استان اجرا مي‌شود.

ايرج کارخايي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه سمنان در مصلاي اين شهر افزود: اجراي 50 رزمايش پدافند غيرعامل در نقاط مختلف استان سمنان در اين هفته برنامه‌ريزي شد.

وي به ضرورت شناخت جامعه و افزايش مشارکت مردمي در پدافند غيرعامل اشاره و بيان کرد: گفتمان‌سازي پدافند غيرعامل به‌منظور افزايش شناخت و مشارک مردم در بخش‌هاي مختلف بايد مورد توجه قرار گيرد.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان تصريح کرد: فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني در جامعه براي ايجاد يک باور عمومي که پدافند غيرعامل يک ضرورت است، از اهداف برنامه‌هاي اين هفته است.

وي با اشاره به تغيير ماهيت تهديدهاي دشمنان، خاطرنشان کرد: اين تهديدها از عامل نظامي به رويکردهاي علمي و فناورانه تغيير ماهيت داد که مقابله با آن‌ها نيازمند راهبردهاي پژوهشي است.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان يادآور شد: مهم‌ترين تهديد پدافند غيرعامل در استان با توجه به استقرار سمنان در چهارراه ارتباطي غرب به شرق و شمال به جنوب کشور، محور واردات و صادرات کالا و مهاجرت پرندگان، از نوع تهديد زيستي است.

هشتم آبان 1382 سال‌روز فرمان رهبرمعظم انقلاب در ارتباط با تشکيل پدافند غيرعامل در کشور است و در تقويم جمهوري اسلامي هشتم تا 14 آبان هفته پدافندغيرعامل نام‌گذاري شده است و شعار امسال اين هفته «پدافند غيرعامل، مقاومت و بازدارندگي با رونق توليد» تعيين شده است.

تهديدهاي حوزه پدافند غيرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهديدهاي فني، زيستي و سايبري تقسيم‌بندي مي‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مباني و اصولي پيشگيرانه براي در امان بودن بخش هاي حياتي کشور مانند دستگاه هاي اجرايي خدمات رسان در بخش هاي آب و برق، ايمن سازي ساخت و سازها و مراکز درماني مانند بيمارستان‌ها، تعريف شده که در طول سال هاي اخير در دل قوانين و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعايت آن از سوي نهادهاي نظارتي و اجرايي وابسته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان