تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آموزش 1000 نيروي پدافند زيستي در کشور
نظام عملياتي پدافند زيستي در دست تهيه و تدوين است

سرويس خبر

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور از آموزش 1000 نيروي پدافند زيستي در کشور خبر داد و گفت: نظام عملياتي پدافند زيستي در دست تهيه و تدوين است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سردار علي مهدي‌پور در نشستي با مديران سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان که در محل سالن جلسات اين سازمان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش، فرهنگ‌سازي و سپس اجراي رزمايش از محورهاي مورد توجه و مهم حوزه پدافند زيستي به شمار مي‌رود. وي بيان داشت: سند پدافند زيستي کشور در سال 1390 تهيه و تدوين و به تصويب سازمان پدافند غيرعامل کشور رسيده است.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور تصريح کرد: در زمان تدوين اين سند تصور ما بر اين بود که تمامي مشکلات مي‌تواند در حوزه پدافند زيستي کشور مرتفع شود؛ اما در حقيقت اينگونه نبود و زماني که وارد حوزه عملياتي شد متوجه مشکلاتي شديم که از جمله آنها فقدان مديريت يکپارچه در ورودي و خروجي کشور است.

سردار مهدي‌پور بر لزوم مديريت يکپارچه در کنترل بر مبادي ورودي و خروجي کالا به کشور تأکيد کرد.

وي بيان داشت: بحث ايمني در حوزه پدافند غيرعامل از اهميت خاصي برخوردار است؛ اما مهمتر از آن بحث امنيتي است که بايد با جديت دنبال شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور اظهار داشت: امکان تهديد در حوزه اقتصاد، سرمايه، زيرساخت‌هاي سرمايه‌اي از طريق زيستي متصور است و همين موضوع سبب حساسيت کشورها و توجه آنها به پدافند زيستي شده است.

سردار مهدي‌پور بيان داشت: زماني که زيرساخت‌هاي تخصصي در حوزه زيستي از بين برود ديگر جايگزين کردن آن کاري بسيار دشوار است. وي با اشاره به اهميت دو حوزه انسان و کشاورزي گفت: در حال حاضر درصدد بازنگري سند پدافند زيستي استان‌ها هستيم که بايد نواقص و ضعف‌ها و کمي و کاستي‌ها در اين سند برطرف شود و سپس ابلاغ شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور با اشاره به اولويت‌هاي مطرح در چرخه پدافند زيستي افزود: سامانه رصد و پايش در حوزه‌هاي مختلف ايجاد شده است و براي هر دستگاه اجرايي و سازماني نيز متناسب با نياز همان سازمان و دستگاه تعريف شده است.

سردار مهدي‌پور خاطرنشان کرد: سامانه رصد و پايش تا پايان امسال از طريق شبکه ارتباطي فيبر نوري در سطح کشور راه‌اندازي مي‌شود.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور اظهار داشت: در حوزه ايمني زيستي موضوع مهم و پايه بحث امنيت غذايي است که بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد.

سردار مهدي‌پور از برپايي نمايشگاهي با عنوان صنعت بومي زيستي از هجدهم تا بيست و يکم آبان ماه امسال خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه از تمامي شرکت‌هاي دانش بنيان، وزارت جهاد کشاورزي، دستگاه‌هاي اجرايي حضور دارند. وي بيان داشت: متأسفانه در کشور فرهنگ استفاده از توانمندي‌هاي داخلي بسيار ضعيف است که بايد مورد توجه و تقويت قرار گيرد.

معاون امور سلامت و جانشين قرارگاه پدافند زيستي کشور از تهيه طرح عملياتي براي نظام عملياتي پدافند زيستي خبر داد و گفت: اين طرح نيز 60 درصد آن تهيه شده است و 2 حوزه و ظرفيت عملياتي و نظام فني در آن به دقت مورد توجه قرار گرفته است.

سردار مهدي‌پور بيان داشت: همايشي طي هفته‌هاي آينده در تهران با نام همايش پدافند زيستي براي آموزش 1000 نفر نيروي پدافند زيستي در کشور برگزار مي‌شود و با اين حرکت اميدوار به انجام اقدامات و اتفاقات بسيار خوب در سطح کشور در حوزه پدافند زيستي هستيم. وي بيان داشت: در حال حاضر رزمايش‌هاي پدافند زيستي نيز به صورت استاني دنبال مي‌شود و با برگزاري آن به صورت منطقه‌اي موافق نيستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان