تاریخ 1398/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه سمنان: مقاومت بهترين راه مقابله با آمريکا است

سمنان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مقاومت ايران اسلامي بهترين راهکار براي مقابله با استکبار جهاني و راس آن يعني آمريکا است.

آيت‌الله سيد محمد شاهچراغي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته سمنان در مصلاي اين شهر، افزود: رهنمودهاي مقام معظم رهبري سبب شده ايران در امنيت کامل قرار بگيرد.

وي تاکيد کرد: مردم ايران بايد قدر امنيت را بدانند چرا که پيشرفت هر کشوري در سايه امنيت ميسر مي شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به توصيه مقام معظم رهبري به دولتمردان عراق، بيان کرد: ايشان فرمودند که اولويت کاري مسوولان اين کشور برقراري امنيت باشد.

وي با بيان اينکه آمريکا و رژيم غاصب صهيونيستي در ناامني‌ها موج‌سواري مي‌کنند، خاطرنشان کرد: کساني که در کشورهاي اسلامي ناامني ايجاد مي‌کنند، بايد کنار بروند و دست از سر امت اسلام بردارند.

آيت‌الله شاهچراغي با بيان اينکه آمريکا دشمن هميشگي ايران اسلامي است، ادامه داد: تا زماني که استکبار جهاني زنده است، امت اسلامي از شر آن در امان نيست، بنابراين بايد نابود شود.

وي ابرازداشت: مردم ايران براي نابودي استکبار جهاني شعار مرگ بر آمريکا سر مي‌دهند.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با اشاره به 13 آبان روز مبارزه با استکبار، افزود: در طول سال‌هاي مختلف در اين روز اتفاق‌هاي مهمي همچون تبعيد امام خميني(ره) به ترکيه، تسخير لانه جاسوسي و شهادت چند تن از دانشجويان و دانش‌آموزان رخ داد.

وي بيان کرد: 13 آبان روز ملي مبارزه با آمريکا و استکبار جهاني است و مردم استان سمنان به ويژه جوانان در راهپيمايي اين روز شرکت باشکوهي داشته باشند.

آيت‌الله شاهچراغي به عزاداري باشکوه ملت ايران در ماه‌هاي محرم و صفر امسال اشاره و تصريح کرد: مردم باتقواي ولايي و شيعي ايران زيارت اربعين را از راه‌ دور و نزديک انجام دادند و بايد تلاش کنند که تقوايشان را تقويت کنند.

امام جمعه سمنان با اشاره به اثرات قرآن در حيات انسان‌ها، تصريح کرد: آيات الهي شفادهنده بيماري‌هاي اخلاقي، هدايتگر و رحمت‌بخش زندگي بشريت است.

وقف، پدافندغيرعامل، هجرت پيامر اسلام(ص) و شهادت امام عسگري (ع) و آغاز ولايت امام زمان(عج) از ديگر مواردي بود که در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته سمنان به آن اشاره شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان