تاریخ 1398/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با هزينه 4 ميليارد ريال صورت گرفت؛
مرمت و بازسازي سازه‌هاي آبخيزداري سنوات گذشته در روستاي فولادمحله

سرويس خبر

حميدرضا عبدوس رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهر جهت کنترل سيلاب و رواناب‌هاي حاصل از بارش باران و جلوگيري از فرسايش خاک انجام عمليات مکانيکي، بيومکانيکي و بيولوژيک در مناطق بالادست حوضه‌هاي آبخيز را در دستور کار قرار داده است.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهر گفت: بررسي‌هاي ميداني کارشناسان اداره و همچنين نظر سنجي از اهالي روستاهاي هدف نشان مي‌دهد، در مناطقي که فعاليت‌هاي آبخيزداري انجام شده است؛ ميزان خسارت رواناب‌ها و سيل‌هاي حاصله نسبت به سنوات گذشته کاهش چشمگيري داشته است موجب پر آب شدن چاه‌ها، قنوات و چشمه‌سارها شده است.

حميدرضا عبدوس اظهار داشت: سازه‌هاي آبخيزداري اجرا شده در سنوات گذشته در طي زمان و تاثير عوامل طبيعي از قبيل سرما و گرما و... آسيب ديده که به منظور مرمت و بازسازي بندهاي آبخيزداري سنوات گذشته در حوزه فولادمحله، بندهاي خاکي سپيدار و گنجه 16000 متر مکعب لايروبي و 530 مترمکعب سنگ و ملات و بتن‌ريزي گرديد.

عبدوس خاطرنشان کرد: با بازديد و بررسي‌هاي کارشناسان واحد آبخيزداري اداره و با گزارشات مردمي ارسال شده، عمليات مرمت و بازسازي در حوزه‌هاي ديگر شهرستان نيز پيگير بوده و درصورت تخصيص اعتبار دنبال خواهد شد.

وي افزود: از اصلي‌ترين فعاليت‌هاي اقليمي و محيطي براي حفظ آب، خاک و پوشش گياهي، انجام فعاليت‌هاي آبخيزداري و آبخوانداري است و در سال جاري 4 حوزه آبخيزداري و با اعتباري بالغ بر 57 ميليارد ريال از محل صندوق توسعه‌ي ملي تامين شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان