تاریخ 1398/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با اجراي 120 طرح آب و فاضلاب صورت مي گيرد؛
کاهش مشکلات آب در روستاهاي استان

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آب و فاضلاب روستايي استان سمنان گفت: رسيدگي به انشعابات غيرمجاز آب در دستور کار است و امسال 120 انشعاب غيرمجاز روستايي شناسايي شد.

منصور کشاورزيان با بيان اينکه طي شش‌ماهه نخست سال جاري تعداد 120 مورد انشعاب غيرمجاز روستايي در سطح استان سمنان شناسايي شده است، افزود: برخي از اين انشعابات تبديل به انشعابات مجاز و مابقي به دادگاه معرفي شدند تا توسط مقامات قضايي با آنها برخورد شود.

وي در ادامه افزود: ستادي در اداره کل با محوريت حراست از منابع آب روستايي متشکل از پنج عضو تشکيل ‌شده است که گزارش‌هاي مردمي و غيره در آنجا واصل و مورد بررسي قرار مي‌گيرد و اگر لازم به برخورد باشد سريعاً دستورات لازم براي شهرستان‌هاي مربوطه صادر مي‌شود.

مديرکل آب و فاضلاب روستايي استان سمنان با بيان اينکه طي شش‌ماهه نخست سال جاري يک هزار و 200 فقره به تعداد مشترکان استان افزوده‌ شده است، ابراز داشت: در مجموع براي تابستان امسال با توجه به بارش‌هاي خوب بهاره براي هيچ روستايي آب‌رساني سيار انجام‌ نشده است.

کشاورزيان با بيان اينکه 81 طرح براي اجرا طي شش‌ماهه دوم سال در سطح روستاهاي استان سمنان پيش‌بيني‌ شده است، در ادامه تصريح کرد: براي بهار سال آينده 40 پروژه ديگر نيز تعريف شد تا مجموعه طرح‌ها به 120 مورد برسد که براي اجراي آنها درمجموع 34 ميليارد و 400 ميليون تومان از اعتبارات ملي و 11 ميليارد ديگر نيز از اعتبارات استاني منظور شده است تا بتواند مشکلات و معضلات آب را به حداقل کاهش دهند.

وي ضمن بيان اينکه به ‌طور کلي بحث تنش آبي نه‌تنها در استان سمنان بلکه در کل کشور مطرح است، افزود: شايد امسال در مقاطعي براي برخي روستاها مشکلاتي نظير خرابي تأسيسات، قطع برق، خرابي پمپ و غيره باعث قطعي آب شد اما به‌صورت کلي بارش در تأمين منابع آبي بسيار مؤثر است که اگر بارش‌هاي امسال و بهار آتي در استان سمنان مطلوب باشد مشکلي براي تابستان 99 نخواهيم داشت و اين درصورتي‌که صرفه‌جويي در مصرف آب نيز صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان