تاریخ 1398/08/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شهردار سمنان بيان کرد:
احياء و بازآفريني باغ و باغ‌راه‌ها در راستاي توسعه پايدار شهري

سرويس خبر

بازآفريني طيف متنوعي از موضوعات و مسائل را دربرمي‌گيرد و احيا و بازآفريني باغ و باغ راه‌ها، کمک شاياني به توسعه پايدار شهري مي‌کند.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سيد‌محمد ناظم‌رضوي در جلسه مشترک با جهاد کشاورزي شهرستان سمنان با بيان اين مطلب گفت: شهرداري سمنان توسعه فضاي سبز در قالب‌هاي مختلف از جمله باغ راه‌ها واحياء باغ‌هاي قديمي را در دستور کار قرار داده است.

وي گفت: طيف وسيعي از باغ‏هاي شهر در چند دهه اخير با تغيير کاربري مواجه شده و موارد استفاده جديدي يافته‏اند ولي با مشارکت و همراهي سازمان‌هاي مسئول و شهروندان مي‌توان فعاليت‌هايي را براي احياء و بازآفريني آنها برنامه‌ريزي نمود.

شهردار سمنان ادامه داد: انجام فعاليت‌هاي مشترک در حوزه باغات، مرمت انهار، بازپيرايي باغات و احياء باغ راه‌ها مي‌تواند ظرفيت‌هاي شهر را در حوزه‌هاي خدمات، گردشگري و توليد توسعه و بهبود ببخشد.

ناظم‌رضوي با اشاره به در دستور کار قرار داشتن بازآفريني باغ راه‌ها در محله‌هاي مختلف شهر گفت: کار بازآفريني باغ‌راه‌هاي "ني کيژه "و "مهر" به اتمام رسيده و شهروندان با استفاده از فضاهاي به وجود آمده، زمان فراغت خود را به نحو مطلوب گذران مي‌کنند.

وي اظهار اميدواري کرد با احياء و بازپيرايي باغات و باغ‌راه‌ها، گامي موثر در جهت ارتقا سطح خدمات به شهروندان و رضايتمندي بيشتر آنان برداشته شود.

ناظم‌رضوي به ساماندهي مسيل رودخانه گل‌رودبار اشاره کرد و گفت: از نظر ايمني شهر در مواقع سيلابي و مديريت بحران، ساماندهي مسيل اين رودخانه در محدوده شهر سمنان نيز در دستور کار قرار دارد که البته بخشي از آن انجام شده است.

شهردار سمنان در پايان ضمن تشکر از همراهي جهاد کشاورزي در برگزاري جشن انجير، خواستار هماهنگي و مشارکت در طرح "هر سمناني يک درخت انجير"با توزيع مناسب نهال انجير جهت ترويج و فرهنگ‌سازي ايجاد باغ توسط شهروندان شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان