تاریخ 1398/08/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري دوره آموزشي آشنايي با مفاهيم و تجهيزات توليد، انتقال و توزيع در شرکت برق منطقه‌اي سمنان

سرويس خبر

با حضور تعدادي از کارکنان شرکت برق منطقه‌اي سمنان دوره آموزشي‌"آشنايي با مفاهيم و تجهيزات توليد، انتقال و توزيع" برگزار شد.

مهندس مهدي خوانين‌زاده مدرس اين دوره با اشاره به اهداف اين دوره آموزشي، افزود: آشنايي کارکنان ستادي به ويژه پرسنل مالي و پشتيباني با تجهيزات مختلف در بخش‌هاي توليد، انتقال و توزيع مي‌تواند در اولويت‌بندي در خريد تجهيزات تاثير‌گذار بوده و زمينه صرفه‌جويي مالي براي شرکت را فراهم آورد. مهندس خوانين‌زاده با بيان تاريخچه مختصري از صنعت برق دنيا و ايران به اهميت اين صنعت در بخش توليد و انتقال و توزيع در دنياي کنوني اشاره کرد. وي همچنين در‌خصوص انواع منابع انرژي در دنيا، انواع نيروگاه‌ها و سوخت‌هاي آنان، پنل‌هاي فتو‌ولتائيک توضيحاتي ارائه کرد.

مدرس اين دوره آموزشي طي 4 روز پيرامون مباحثي چون: بخش‌هاي مختلف انتقال، سطوح مختلف ولتاژ، کد شناسايي و رنگ‌بندي آنها، معرفي پست‌هاي فوق توزيع و انواع آن از نظر سطح ولتاژي و کارکرد هريک از آنها، انواع دکل‌ها و شبکه‌هاي توزيع و ويژگي آنان، و انواع مراکز کنترل از نظر اهميت پرداخت.

شرکت‌کنندگان اين دوره آموزشي در روز پاياني با بازديد از نيروگاه شهيد باکري (قدس) سمنان به صورت کارگاهي از نزديک در جريان روند توليد نيروي برق و انتقال آن قرار گرفته و با تجهيزات شبکه فوق توزيع، انواع‌ هادي‌ها و مقره‌ها، کابل‌ها و مرکز کنترل و ترانسفورماتور و...آشنا شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان