تاریخ 1398/07/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزيرامورخارجه:
تصميم اف‌اي‌تي‌اف سياسي است

ظريف در حاشيه نخستين کنفرانس يک جانبه گرايي و حقوق بين الملل در جمع خبرنگاران درباره هشدار اف اي تي اف اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران در قوانين داخلي خود مبارزه با پولشويي را به عنوان يک ضرورت و هدف دنبال مي‌کند. تصميم اف اي تي اف، تصميمي کاملا سياسي است که کاملا با آن مخالف هستيم، اما به خاطر منافع ملي خودمان تمام اقدامات لازم را براي مبارزه با تامين مالي تروريسم و مقابله با پولشويي انجام داديم. تصويب آيين نامه مبارزه با پولشويي در دولت و قوه قضاييه گام مهمي است و قانون مفصل و کاملي است و اميدوارم با همگرايي داخلي اقدامات بعدي براي گرفتن بهانه از دست کساني که منافع ايران را دنبال نمي‌کنند و مخالف ما هستند فراهم شود.

ظريف با اشاره به سفر روز چهارشنبه خود در اجلاس سران عدم تعهد و حضور روحاني در روز جمعه نيز افزود: نشست اجلاس سران عدم تعهد در سطح سران در روز جمعه برگزار مي‌شود و اجلاس کارشناسي آغاز شده و اجلاس وزرا از روز چهارشنبه آغاز مي‌شود. رييس جمهور نيز در اين اجلاس حضور مي‌يابند.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران از اعضاي فعال عدم تعهد بوده است و براي ما عدم تعهد يک جنبش بسيار مهم است که در برابر يک جانبه گرايي ايستاده و سياست هاي ايران در واقع همسوي با سياست هاي عدم تعهد و حضور ايران به خاطر عضويت در عدم تعهد است که چندي پيش ايران رياست آن را عهده دار بود. همين طور فرصتي خواهد بود براي مشورت درباره اوضاع بين‌المللي و منطقه‌اي و شرايط سوريه و ساير موضوعاتي که با همکاران به تبادل نظر مي‌پردازيم.

ظريف درپاسخ به سوالي درباره گام چهارم ايران درباره عدم تعهد اروپا اظهار داشت: تصميم نهايي نوع اقدامي که براي گام چهارم خواهيم داشت را زماني که در شوراي عالي امنيت ملي اين تصميم اتخاذ شود آن را اعلام مي‌کنيم و اگر اروپايي ها نتوانند تا آن زمان تعهدات خود را عمل کنند ما گام چهارم را برمي‌داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان