تاریخ 1398/07/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل پدافند غير‌عامل استانداري سمنان:
اولين همايش ملي پدافندغير عامل شيميايي کشور در استان سمنان برگزار مي‌شود

سرويس خبر

مديرکل پدافند غير‌عامل استانداري سمنان از برگزاري اولين همايش ملي پدافندغير عامل شيميايي کشور به ميزباني دانشگاه صنعتي شاهرود در 22 آبان ماه سال جاري در شهرستان شاهرود خبر داد.

ايرج کارخائي در جلسه هماهنگي و اجرايي همايش گفت: اين همايش ملي نمايه شده در پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) با حضور متخصصان، پژوهشگران و صاحب‌نظران و دست‌اندرکاران اين حوزه با حمايت سازمان پدافند غير‌عامل کشور برگزار خواهد شد.

وي هدف از برگزاري اين همايش را بررسي چالش‌ها و مخاطرات شيميايي در کشور به ويژه در سطح استان سمنان، آموزش و معرفي راهکارهاي نوين مقابله با تهديدات شيميايي و روش کاهش آسيب‌پذيري در اين حوزه برشمرد.

مديرکل پدافند غير‌عامل استانداري سمنان با اشاره به اهميت توجه به مخاطرات شيميايي به عنوان يکي از هشت تهديد مورد نظر پدافند غير‌عامل گفت: براي شناسايي و ارائه راهکارهاي مقابله با اينگونه تهديدات مراکز علمي و دانشگاهي مي‌توانند نقش موثر و مهمي را ايفا کنند.

ايرج کارخائي اضافه کرد: يکي از برنامه‌هاي همايش برگزاري پنل‌هاي آموزشي است که مي‌تواند مورد بهره‌برداري صاحبان واحد‌هاي توليد‌کننده و صنايع شيميايي و پرسنل آتش‌نشانان شهرداري‌ها و دانشجويان رشته‌هاي مختلف شيمي قرار گيرد.

وي همچنين افزود برنامه‌هاي مختلف جانبي و اجراي نمايشگاه حوزه پدافند شيميايي هم در نظر است در حاشيه همايش پدافند شيميايي برگزار گردد. مديرکل پدافند غير‌عامل استانداري در ادامه جلسه با توجه به اهميت اين رخداد علمي در استان از کليه‌ي دستگاه‌هاي اجرايي و سازمان‌هاي مرتبط خواست در جهت برگزاري مطلوب اين همايش همکاري و مساعدت لازم را داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان