تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مخالفت تاماش آيان با درخواست ايران
سعيد علي‌حسيني المپيک 2020 را از دست داد

سرويس ورزشي:

فدراسيون جهاني وزنه‌برداري با درخواست ايران مبني بر حضور کيانوش رستمي و سعيد علي‌حسيني در مسابقات گزينشي سوئيس موافقت نکرد.

کيانوش رستمي و سعيد علي حسيني به دنبال حضور در مسابقات گزينشي المپيک سوييس بودند اما به اين دليل که مهلت ثبت‌نام به پايان رسيده بود، امکان حضور اين دو وزنه‌بردار در مسابقات سوئيس وجود نداشت. کميته ملي المپيک با ارسال نامه‌اي به فدراسيون جهاني وزنه‌برداري خواستار حضور سعيد علي‌حسيني و کيانوش رستمي در مسابقات گزينشي المپيک سوئييس شد که تاماش آيان پاسخ ايران را داد و البته درخواست ايران را نپذيرفت.

تاماش آيان اعلام کرده فرصت ثبت نام در مسابقات به پايان رسيده است و ورزشکاران کشورهاي ديگري هم هستند که خواستار حضور در اين مسابقات بوده‌اند و اگر فدراسيون جهاني با درخواست ايران موافقت کند، بايد پاسخگوي ورزشکاران ديگر هم که اين تقاضا را داشته‌اند، باشد. البته کيانوش رستمي مي‌تواند در مسابقات پرو شرکت کند.

به اين ترتيب سعيد علي‌حسيني حضور در المپيک 2020 را از دست داد چرا که او در دوره دوم مسابقات گزينشي المپيک در هيچ مسابقه‌اي شرکت نکرده و طبق قوانين فدراسيون جهاني شانس حضور در المپيک را از دست داد.

البته رستمي هم با توجه به اينکه امتيازهاي زيادي را از دست داده کار بسيار سختي براي رسيدن به المپيک 2020 دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان