تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اعضاي شوراي شهر در دويست و سيزدهمين جلسه رسمي شورا تاکيد کردند؛
انبارهاي ضايعات هرچه سريعتر به شهرک بازيافت انتقال يابد

سرويس خبر

دويست و سيزدهمين جلسه شواري اسلامي شهر سمنان روز سه شنبه در سالن جلسات اين شورا با حضور 6 نفر از اعضا به صورت علني برگزار شد. در اين جلسه اعضاي شوراخواستار انتقال مابقي انبارهاي ضايعات به شهرک بازيافت و ساماندهي اين سرمايه‌هاي ملي شدند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان، محمد همتي يکي از اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان در اين جلسه بيان کرد: فضاهاي سبز و باغ‌ها نقش مهمي در توسعه شهر دارند و از عناصر تاثيرگذار در شالوده شهرها محسوب مي‌شوند.

اين عضو شورا افزود: تبديل باغ‌هاي حاشيه خيابان شهيد احمد پناهي سمنان به انبار ضايعات مساله‌اي نيست که به راحتي بتوان از آن گذشت.

عباسعلي طالب بيدختي نيز در اين جلسه از زباله بعنوان طلاي کثيف‌نام برد و‌گفت: اين ضايعات در صورت برنامه‌ريزي هدفمند به منبعي از ثروت تبديل مي‌شوند.

طالب بيدختي ادامه داد: واحدهاي ضايعات، با دورشدن از محيط شهر و انتقال به شهرک بازيافت، به فعاليت خود ادامه دهند تا شاهد بهبود منظر شهري باشيم.

مهدي خراسانيان يکي ديگر از اعضاي شورا بحث‌انتقال انبار ضايعات را مربوط به فروردين سال 97 دانست و‌گفت: از زمان آغاز اين طرح تعداد بسيار اندکي به شهرک بازيافت انتقال يافتند ولي هم‌اکنون تعداد 34 انبار منتقل شده ‌اند.

وي ادامه داد: قطعا اگر پيگيري‌هاي سازمان پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري نبود هيج دستگاه اجرايي ديگري نمي‌توانست تا اين حد موفق عمل کند.

عباس آل بويه نايب رئيس شورا نيز انتقال انبار ضايعات را مصوبه شورا دانست و‌گفت: اين مصوبه از گذشته در شوراي شهر به تصويب رسيده و در بودجه نيز لحاظ شده است و جا دارد شورا با پيگيري‌هاي مجدانه خود، دلايل عدم همکاري برخي از دستگاه‌هاي اجرايي را خواستار شود. مديرعامل سازمان پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري نيز از ممانعت برخي از دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به انتقال انبار ضايعات سخن گفت و افزود: انتقال اين تعداد با کمک و‌حمايت فرمانداري و دادگستري سمنان صورت گرفته است و اميدواريم با پشتيباني اين دستگاه‌ها بتوانيم مابقي انبارها را به شهرک بازيافت انتقال دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان