تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نشست تخصصي سبک زندگي (گام دوم) در سمنان برگزار شد

سرويس خبر

نورمحمدي با اشاره به برگزاري نشست تخصصي سبک زندگي(گام دوم) در سمنان گفت: شناخت دقيق از جامعه قرآني و نيز سبک زندگي اسلامي مي‌تواند تبعات منفي کارکردهاي جامعه مدرن را در جامعه اسلامي خنثي سازد. «مجتبي نورمحمدي»، بررسي سبک زندگي اسلامي و تاثير آن بر کاهش آسيب‌هاي اجتماعي، تبيين نقش و رسالت قرآني در ترويج سبک زندگي اسلامي و جايگاه فضاي مجازي درسبک زندگي اسلامي را از موضوعات مورد بحث در اين نشست تخصصي عنوان کرد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، با اشاره به حضور«اکرم مشکي» روانشناس و مشاور خانواده، «سيد‌روح‌الله طاهري» مديرعامل موسسه قرآن و عترت آصال و «سيد‌محمد شاهچراغ» جامعه‌شناس و کارشناس فضاي مجازي در اين نشست تخصصي اظهار داشت: اين نشست با مشارکت دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان فرماندهي انتظامي استان سمنان، دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان و اتحاديه تشکل‌هاي قرآني و عترت (آصال) برگزار شد.

وي ترويج و آشنايي خانواده‌ها با الگوي سبک زندگي اسلامي، ايراني و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگي غربي را از اهداف برگزاري اين سلسله نشست‌هاي تخصصي برشمرد و گفت: سبک زندگي ايراني اسلامي و اجرايي شدن آن به معناي واقعي کلمه، معضلات فرهنگي اجتماعي مختلف ناشي از تهاجم فرهنگي را از بين مي‌برد. نورمحمدي با اشاره به اينکه همه مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي از بي‌توجهي به مسائل تربيتي صحيح نشات مي‌گيرد، تصريح کرد: توجه به مسائل آموزشي مهمترين محور در تحکيم بنيان خانواده و ترويج سبک زندگي اسلامي مي‌تواند باشد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، با تاکيد بر اينکه يکي از مهم‌رين گفتمان‌هايي که مي‌توان در مقابل سبک زندگي غربي به صورت کارآمد و پويا عمل کرد، گفتمان مرتبط با جامعه قرآني و اختصاصا سبک زندگي اسلامي است، ادامه داد: شناخت دقيق از جامعه قرآني و نيز سبک زندگي اسلامي مي‌تواند تبعات منفي کارکردهاي جامعه مدرن را در جامعه اسلامي خنثي سازد.

وي تبيين و تقويت سبک زندگي اسلامي را در جامعه امروز بسيار مهم دانست و عنوان کرد: توجه به مؤلفه‌هاي سبک زندگي اسلامي لازمه موفقيت در زندگي فردي و اجتماعي است.

نورمحمدي با اشاره به دستورات دين و توجه دين به همه امور زندگي فردي و اجتماعي اظهار کرد: پيروي از دستورات ديني موجب رسيدن انسان به کمال مي‌شود. لازم به توضيح است مديرکل و رييس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، مديران، مربيان و فعالان موسسات و مراکز قرآني و جمعي از عموم مردم به ويژه جوانان و نوجوانان در اين نشست حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان