تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي مطرح کرد؛
استفاده از فضاي مجازي براي ترويج فرهنگ مطالعه ضروري است

سرويس خبر

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به فعاليت شبکه‌هاي اجتماعي گفت: بايد از فضاي مجازي براي ترويج فرهنگ مطالعه و معرفي کتاب استفاده شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، حسين شاکري، مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان به همراه جمعي از کارکنان ستادي اين اداره کل به‌منظور ارائه راهکار جهت جذب مخاطبان به کتابخانه و برگزاري برنامه‌هاي شاخص فرهنگي در کتابخانه‌ها با احمد همتي، نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو کردند.

احمد همتي، نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ضمن بيان اينکه کتابخانه‌ها نقش به‌سزايي در جامعه دارند، بيان داشت: کتابخانه‌ها بايد در حوزه مقابله با آسيب‌هاي فضاي مجازي، طرح‌هايي مدون و مستمر داشته باشند.

وي با اشاره به فعاليت شبکه‌هاي اجتماعي گفت: بايد از فضاي مجازي براي ترويج فرهنگ مطالعه و معرفي کتاب استفاده شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي افزود: توسعه به عقلانيت و علم نيازمند است که از طريق مطالعه و انس با کتاب فراهم مي‌شود.

در ادامه حسين شاکري مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان با تأکيد بر اينکه امروزه کتاب نه‌تنها ابزاري براي دستيابي به دانش و آگاهي است بلکه به‌عنوان يک نماد براي پيشرفت جوامع بشري محسوب مي‌شود، افزود: اجراي برنامه‌هاي توسعه‌اي در جامعه‌اي که در آن کتاب و کتاب‌خواني نهادينه‌ شده باشد بسيار آسان‌تر و سريع‌تر ممکن است. ‌

وي با اشاره به اين مطلب که امروزه در کنار اهميت به بحث کتاب و کتاب‌خواني بايد به دنبال راهکاري براي افزايش سرانه مطالعه باشيم، اظهار داشت: کتابخانه‌هاي عمومي با توجه به اهداف و رسالتي كه براي آن‌ها ترسيم‌شده مي‌توانند با جذب اعضا و تدوين برنامه‌هاي مختلف نقشي مؤثر در توسعه و تحقق اهداف فرهنگي ايفا كنند.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان گفت: پرداخت قانوني سهم نيم درصد شهرداري‌ها نقش به سزايي در توسعه فرهنگ کتاب‌خواني دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان