تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روحاني در جلسه هيات دولت مطرح کرد
بگذاريم همه جناح‌ها در انتخابات شرکت کنند و مردم بهترين‌ها را انتخاب کنند

رئيس جمهور با تأکيد بر شکست توطئه آمريکا در فشار حداکثري عليه ملت بزرگ ايران، گفت: امروز همه آمار، ارقام و روحيه مردم نشان مي‌دهد که دوران اثرگذاري فشار حداکثري به پايان رسيده است.

به گزارش ايسنا،‌ حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت افزود: ملت بزرگ ايران با مقاومت، نشاط، کار و تلاش و فداکاري حداکثري توانستند تحريم حداکثري و تروريسم اقتصادي را شکست دهند . مردم ايران در اين يکسال و نيم گذشته کمر دولت آمريکا را شکستند و هيچ ترديدي وجود ندارد که امروز قدرت ايران از هر زمان ديگر بيشتر است.

روحاني با اشاره به اينکه دوست و دشمن به قدرت ، صبر و ايستادگي مردم ايران اعتراف مي‌کنند، خاطر نشان کرد: دنيا در برابر اين ايستادگي ملت ايران ، دچار اعجاب است؛ 83 ميليون نفر مردم ايران دست به دست هم دادند و در برابر قدرت‌ها بويژه آمريکا و صهيونيسم ايستادگي کردند و امروز بهترين امنيت، شرايط و روحيه در کشور وجود دارد.

رئيس جمهور افزود: البته مردم از لحاظ اقتصادي دچار مشکلاتي هستند که همه بايد دست به دست هم داده و در راستاي کاستن از مشکلات مردم تلاش کنيم.

روحاني با بيان اينکه آمارها و شاخص‌هايي که مرکز آمار ايران در موضوع اشتغال در تابستان امسال نسبت به سال گذشته اعلام کرده ارزشمند و حائز اهميت است، گفت: براساس اين آمار مشارکت مردم افزايش و نرخ بيکاري 1.8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پيدا کرده است. رئيس جمهور ادامه داد: در تابستان سال گذشته افراد شاغل در کشور 23 ميليون و 900 هزار نفر بودند که اين رقم در تابستان 98، 24 ميليون و 750 هزار نفر است که اين آماري افتخارآميز است. يعني در طول اين يکسال 843 هزار اشتغال در کشور ايجاد شده و اين آمار براساس معيارهاي جهاني در زمينه اشتغال است.

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع تحولات منطقه پرداخت و اظهار داشت: متأسفانه هنوز در گوشه و کنار منطقه شعله‌هايي ديده مي‌شود که گاهي اين شعله در يمن و گاهي در نزديکي مديترانه و مرزهاي ترکيه و سوريه است.

وي با بيان اينکه دولت ترکيه نسبت به مرزهاي جنوبي خود نگراني‌هايي دارد و حق آنهاست که اين نگراني‌شان برطرف شود، گفت: معتقديم بايد راه و شيوه درست در اين مسير انتخاب شود.

رئيس جمهور ادامه داد: امروز موضوع اصلي، شمال سوريه و شرق فرات نيست، بلکه مشکل اول در منطقه ادلب است که همه تروريست‌ها در آن منطقه جمع شده‌اند و اميدواريم کشورهاي منطقه در اين زمينه کمک کرده و دولت ترکيه نيز در اين راستا دقت بيشتري را داشته باشد که با مشکلي جديد در منطقه مواجه نشويم.

روحاني با اشاره به ضرورت هوشياري نسبت به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در ماه‌هاي آينده به عنوان يک حرکت بزرگ سياسي در کشور، گفت: همه آنهايي که مسئول اجرا و نظارت هستند، بايد کاري کنند که نشاط سياسي مردم افزايش پيدا کند. رئيس جمهور با بيان اينکه پيروزي اين جناح و يا آن جناح مهم نبوده، بلکه بايد اجازه دهيم، ملت پيروز شود، تأکيد کرد: بايد بگذاريم همه جناح‌ها، احساس پيروزي کنند؛ بايد به همه فرصت دهيم تا در اين اجتماع شرکت کنند. روحاني با اشاره به اينکه بهترين مجلس در طول تاريخ انقلاب اسلامي مجلس اول بود، اظهار داشت: در آن مجلس، نظارت به اين شکل وجود نداشت و حتي شوراي نگهبان و اين همه دفاتر نظارتي وجود نداشت و همه از جناح‌هاي مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتي منافقين هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنين گروه‌هايي مانند دفتر هماهنگي، نهضت آزادي و جبهه ملي نيز ثبت نام کردند و بهترين انتخابات و بهترين مجلس ثمره آن بود. رئيس جمهور اظهار داشت: نبايد اينقدر سختگيري کرده و فشار بياوريم و فکر کنيم هر چه اين فيلتر را تنگ‌تر کنيم، نتيجه مثبت‌تري خواهد داشت.

روحاني افزود: مردم خودشان خوب مي‌فهمند و بهترين‌ها را انتخاب مي‌کنند. بويژه در انتخابات مجلس شوراي اسلامي که عمدتاً محلي بوده و مردم کانديداها را بهتر مي‌شناسند و انتخاب مي‌کنند.

رئيس جمهور اظهار اميدواري کرد در انتخابات آينده همه به نشاط سياسي رسيده و با برگزاري انتخابات خوب بار ديگر آمريکا و دشمنان ملت ايران شکست حتمي بدهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان