تاریخ 1398/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان:
نشست سبک زندگي اسلامي ايراني در استان سمنان برگزار مي شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان گفت: نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در استان سمنان برگزار مي‌شود.

حجت‌الله کرماني در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان با همکاري آموزش و پرورش استان سمنان با هدف تحکيم بنيان خانواده و ترويج سبک زندگي اسلامي، نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي را برگزار مي کند.

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان، زمان برگزاري نشست هم‌انديشي سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده در شهرستان شاهرود را شنبه 20 مهر ماه در سالن هلال‌احمر و در شهرستان سمنان را دوشنبه 22 مهرماه در تالار تئاتر شهر فرهنگسراي کومش سمنان با حضور منتخبين اعضاي انجمن اوليا و مربيان و والدين دانش‌آموزان اعلام کرد و گفت: کارگاه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي نيز يکشنبه 21 مهرماه در تالار تئاتر شهر فرهنگسراي کومش سمنان با حضور روساي گروه‌هاي آموزشي، تربيتي و مربيان پرورشي برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينکه محمدپور تدريس اين نشست‌ها و کارگاه آموزشي را برعهده دارد، افزود: رونمايي و اکران پنج فيلم کوتاه با موضوعات سبک زندگي اسلامي ايراني در تحکيم بنيان خانواده و آسيب‌هاي اجتماعي و افتتاح نمايشگاه طرح مد لباس از برنامه‌هاي جنبي اين مراسم است.

کرماني اشاره به اين مطلب که «سبک زندگي اسلامي الهام گرفته از معارف اهل‌بيت‌(ع) و سيره و سخن آن بزرگواران است»، افزود: سبک اسلامي، شيوه و روش زندگي توحيدي است که خشنودي انسان و خداوند در دنيا و آخرت را درپي دارد که کامل‌ترين نوع رشد و تعالي است.

مسئول دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان، با بيان اينکه همه مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي در بي‌توجهي به مسائل تربيتي ريشه دارد، گفت: توجه به مسائل آموزشي مهمترين محور در تحکيم بنيان خانواده و ترويج سبک زندگي اسلامي است.

وي ترويج و آشنايي خانواده‌ها با الگوي زندگي اسلامي، ايراني و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگي غربي را از اهداف برگزاري اين نشست‌ها عنوان کرد و گفت: سبک زندگي ايراني، اسلامي و اجرايي شدن آن معضلات فرهنگي اجتماعي ناشي از تهاجم فرهنگي را رفع مي‌کند.

به گفته کرماني، در مرحله اول برگزاري اين سلسله نشست‌ها و کارگاه‌ها، حدود يک هزار و 500 نفر تحت پوشش آموزش سبک زندگي اسلامي ايراني قرار مي‌گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان