تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد:
برگزاري مسابقات انتخابي و استعداديابي داژبال (وسطي) با حضور 31 تيم در شهر سمنان

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان، امين قنبري رئيس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان از برگزاري مسابقات انتخابي داژبال (وسطي) ويژه بانوان در روز 14 شهريور 1398 در سالن حجاب سمنان خبر داد.

* قنبري به استقبال بي نظير بانوان شهر سمنان از اين مسابقات اشاره کرد و گفت:

اين رشته ورزشي، در عصر کنوني داراي مخاطبين چشمگيري در بين سنين مختلف مي باشد و توانسته است به عنوان يك ورزش خانوادگي و كم هزينه، در بين جوامع مختلف، مطرح و مورد استقبال قرار گيرد و خوشبختانه در اين دوره از مسابقات شاهد حضور بيش از 200 نفر از بانوان ورزش دوست سمناني که در قالب 31 تيم در 5 رده سني به رقابت پرداختند بوده ايم که مسابقات از ساعت 9 صبح شروع و تا ساعت 17 به طول انجاميد.

* رئيس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان با اعلام برگزاري مجدد اين مسابقات در سمنان خاطرنشان کرد: به دليل استقبال پرشور ورزشکاران و کمبود زمان چندين تيم قادر به ثبت نام و برگزاري مسابقه در اين دوره از رقابت ها نشدند که با توجه به اين موضوع و در راستاي توسعه ي رشته ورزشي داژبال در شهر سمنان با تصميم دست اندرکاران مقرر شده است تا در آينده نزديک شاهد دومين دوره از اين رقابت ها در سمنان باشيم.

* وي افزود: اين دوره از رقابت ها به همت و تلاش کميته داژبال هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان برگزار شد که کارشناسان اين حوزه با آناليز بازي ورزشکاران استعداديابي هاي لازم براي حضور پرقدرت تيم سمنان در مسابقات مختلف راانجام دادند تا در آينده اي نزديک شاهد حضور پرقدرت تيم داژبال سمنان در تمامي رده هاي سني در مسابقات باشيم.

* همچنين در پايان اين مسابقات هدايايي به رسم يادبود به تيم اول هر رده سني توسط سرکار خانم باقري کارشناس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان و سرکار خانم قدمي نائب رييس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان سمنان اهدا شد.

* لازم بذکر است رشته ورزشي داژبال فوايد و اثرات بسيار زيادي دارد که از جمله آن مي توان به بالابردن مهارت در اجراي حركات انتقالي (پرتاب، دريافت، پاس دادن، دويدن، جهش)، تقويت روحيه تعاون، دقت، افزايش سطح هوشياري و همياري، ايجاد هماهنگي ميان دستگاه عصب و عضله، ايجاد هماهنگي بين چشم و اعضاي بدن درنشانه‌گيري، ارتقاء در فاكتورهاي آمادگي جسماني (استقامت، قدرت، سرعت، توان، چابكي، عمل و عکس‌‌العمل، تعادل و انعطاف) نام برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان