تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پکن، شهر خوشبختي آسمان خراش هاي ايراني
تحقق روياي بسکتبال؛ مرسي نيجريه، سلام المپيک!

سرويس ورزشي:

تيم ملي بسکتبال ايران با پيروزي برابر فيليپين و با توجه به شکست چين مقابل نيجريه بعد از 12 سال بار ديگر المپيکي شد.

در حساس ترين روز جام جهاني 2019 بسکتبال براي ايران، يک اتفاق بزرگ و شايد تا حدودي غيرقابل پيش بيني رخ داد. با اينکه همه قبل از بازي هاي امروز شانس چين را با توجه به ميزباني براي المپيکي شدن بيشتر مي دانستند، اما همه چيز به سود ايران پيش رفت.تونس با پيروزي برابر آنگولا اين انگيزه را در نيجريه ايجاد کرد تا برابر چين به پيروزي برسد چون اين تيم سبزپوش آفريقايي براي کسب سهميه المپيک فقط نياز به شکست ميزبان داشت.

ايران در پکن مقابل فيليپين ايستاد و از سوي ديگر چين با حمايت تماشاگران خود برابر نيجريه در گوانگژو قرار گرفت.

شاگردان شاهين طبع از همان ابتدا توانستند برتري خود را بر حريف آسيايي شان ديکته کنند و با فاصله اي که در نيمه اول به وجود آوردند، بيشتر نگاهها به گوانگژو بود.

از آن سو ديدار چين و نيجريه بسيار حساس و نزديک دنبال مي شد و تا قبل از کوارتر چهارم چين اميدوار بود بتواند سهميه المپيک 2020 را در کشور خودش کسب کند.

قبل از پايان بازي ايران و فيليپين، هواداران بسکتبال در ايران جشن صعود را برپا کردند. نيجريه توانست 86 بر 73 برابر ميزبان جام جهاني به پيروزي برسد.

در پکن هم که شهر خوشبختي آسمان خراش هاي ايراني بود، ايران در نهايت 95 بر 75 مقابل فيليپين به برتري دست يافت و جشن صعود به المپيک را برپا کرد.تيم ملي ايران با کسب دومين برد خود در جام جهاني بسکتبال به عنوان بهترين تيم آسيايي با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به چين معرفي شد و جواز حضور در المپيک 2020 را کسب کرد. بسکتباليست هاي ايراني در دور اول اين رقابت ها 3 شکست نزديک برابر پورتوريکو، تونس و اسپانيا را تجربه کردند، اما در دور دوم با شکست دادن آنگولا و فيليپين به روياي خود يعني حضور در المپيک بعد از 12 سال دست يافتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان