تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان:
دولت ?? هزار متر مربع به فضاي آموزش پزشکي سمنان اضافه کرد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان گفت: اجراي طرح تحول نظام سلامت از سوي دولت تدبير و اميد در اين استان سبب افزايش 30 هزار متر مربعي فضاي آموزشي بهداشت و درمان سمنان شد.

نويد دانايي گفت: توسعه فضاهاي فيزيکي بهداشت و درمان يکي از اهداف گام سوم طرح تحول نظام سلامت به منظور دستيابي به اماکن ارايه خدمت بهتر به مردم بوده است که اين امر در استان سمنان نيز محقق شد.

وي افزود: افزوده شدن بيش از 30 هزار مترمربع به فضاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان با اعتباري بيش از 400 ميليارد ريال از جمله دستاوردهاي مهم طرح تحول سلامت به همت دولت تدبير و اميد است.

دانايي اضافه کرد: احداث، تجهيز و بهره‌برداري از مراکز بهداشتي، درماني و آموزشي با مشارکت خيران سلامت به ارزش 980 ميليارد ريال نيز کمک بسيار شاياني به مسائل بهداشتي و درماني استان سمنان کرده است.

فوق تخصص بيماري‌هاي نوزادان ادامه داد: بهسازي، تجهيز و بهره‌برداري از طرح‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي با زيربناي چهار هزار و 170 مترمربع و با اعتبار 56 ميليارد ريال از ديگر برکات دولت در حوزه بهداشت و درمان در اين استان است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان، به احداث، بهسازي، تجهيز و بهره‌برداري از طرح‌هاي بهداشتي درماني به مساحت 15 هزار و 490 مترمربع اشاره و بيان کرد: اعتبار اجراي اين طرح‌ها نيز 340 ميليارد ريال بود.

ساخت 55 طرح جديد حوزه سلامت و بهره‌برداري از ديگر طرح‌ها با اعتبار 660 ميليارد ريال در هفته دولت در سمنان آغاز شد. هفته گذشته در سفر يکروزه سعيد نمکي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به چند شهرستان استان سمنان 40 طرح بهداشتي درماني با اعتبار 2 هزار و 400 ميليارد ريال افتتاح و کلنگ‌زني شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان