تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل پدافندغيرعامل استانداري سمنان:
تدوين طرح جامع پدافند غيرعامل سمنان به نيمه رسيد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل پدافندغيرعامل استانداري سمنان گفت: 50 درصد از طرح جامع پدافندغيرعامل به منظور شناسايي و تامين امنيت بخش‌هاي زيرساختي دستگاه‌هاي اجرايي استان تدوين شد.

ايرج کارخايي اظهار کرد: طرح جامع پدافندغيرعامل در پنج گام در استان سمنان در دست تدوين است که تدوين اين طرح اکنون در گام سوم قرار دارد.

وي خاطر نشان کرد: تدوين طرح جامع پدافندغيرعامل استان سمنان براساس ارزيابي‌هاي انجام شده تا پايان امسال به اتمام مي رسد.

مديرکل پدافندغيرعامل استانداري سمنان اضافه کرد: شناسايي مهم‌ترين بخش‌هاي حساس، تجزيه و تحليل در نحوه مصون‌سازي و اتخاذ راهکارهاي علمي و عملي براي مقابله با هرگونه تهديد، از جمله برنامه‌هاي است که در طرح جامع پدافندغيرعامل تدوين مي شود.

کارخايي تصريح کرد: تدوين طرح جامع پدافندغيرعامل در استان‌هاي کشور مشترک نيست و هر منطقه براساس موقعيت جغرافيايي نسبت به تدوين اين سند بالادستي اقدام مي کند.

وي خاطر نشان کرد: از فروردين 98 تاکنون 300 نفر ساعت آموزش پدافند غيرعامل در بخش‌هاي مختلف در استان ارايه شد که اين برنامه تا پايان امسال به صورت هدفمند ادامه مي يابد.

دبيرکل پدافندغيرعامل استانداري سمنان گفت: توجه به زيرساخت‌ها و مصون‌سازي در برابر هرگونه تهديد احتمالي بايد در دستور کار دستگاه‌هاي اجرايي استان قرار گيرد.تهديدهاي حوزه پدافند غيرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهديدهاي فني، زيستي و سايبري تقسيم‌بندي مي‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مباني و اصولي پيشگيرانه براي در امان بودن بخش هاي حياتي کشور مانند دستگاه هاي اجرايي خدمات رسان در بخش هاي آب و برق، ايمن سازي ساخت و سازها و مراکز درماني مانند بيمارستان ها، تعريف شده که در طول سال هاي اخير در دل قوانين و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعايت آن از سوي نهادهاي نظارتي و اجرايي وابسته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان