تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري سمنان:
دام‌هاي استان سمنان براي جلوگيري از قاچاق پلاک گرفتند

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري سمنان گفت: براساس ضوابط کشوري و با هدف کنترل حمل و نقل، شناسايي و جلوگيري از قاچاق، طرح پلاک‌گذاري دام‌ها در استان انجام شده است.

حسن اسلامي راد، در نشست کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان به ميزباني استانداري ضمن بيان اينکه بر اساس ضوابط کشوري و با هدف کنترل حمل و نقل، شناسايي و جلوگيري از قاچاق، طرح پلاک گذاري دام‌ها در سطح کشور به دنبال آن در سمنان اجرا شده است، ابراز داشت: در اين طرح استان‌هاي کشور به دو گروه تقسيم شده که سمنان در گروه «ب» جاي داشت.

وي درباره دام سنگين، با بيان اينکه بر اساس ضوابط و به منظور پلاک گذاري دام‌هاي سنگين، مهلت شش ماهه به استان‌ها داده شده بود، تاکيد کرد: اين مهلت در 21 مرداد به پايان رسيد.

مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري سمنان بيان کرد: براي کنترل حمل و نقل و جلوگيري از قاچاق دام سبک ضابطه‌هايي اتخاذ شده که نخستين آن‌ها جابجايي دام سبک در استان منوط به داشتن بارنامه از مراجع قانوني است.

اسلامي‌راد با بيان اينکه جابجايي الزاماً مي‌بايست با رعايت ضوابط بهداشتي و با مجوز دامپزشکي صورت گيرد، ابراز داشت: دامداران دام‌هاي سبک در استان سمنان تا 21 بهمن ماه سال جاري براي پلاک کوبي دام‌ها مهلت دارند.

وي افزود: پيشنهاد ما براي اجراي اين طرح به مراجع بالادستي تمديد سه ماهه اجراي طرح پلاک کوبي دام سنگين در استان سمنان بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان