تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون استاندار سمنان خبر داد
برپايي موکب اسکان و تغذيه زائران توسط فرمانداران سه شهرستان استان سمنان در مرز مهران

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با تاکيد بر اهميت راهپيمايي عظيم اربعين حسيني از برپايي موکب اسکان و تغذيه اين استان توسط فرمانداري هاي سه شهرستان در مرز مهران خبر داد.

حبيب الله خجسته پور در نشست ستاد هماهنگي اربعين حسيني استان سمنان افزود: فرمانداران شهرستان هاي سرخه،‌ ميامي و آرادان با هماهنگي با کميته اسکان و تغذيه ستاد اربعين و با عنوان استان سمنان، نسبت به برپايي موکب پذيرايي در مرز مهران اقدام نمايند.

وي اظهار داشت: در اين موکب بايد براي پذيرايي روزانه شش هزار نفر از زائران اربعين حسيني در مرز مهران برنامه ريزي و اقدام شود.

خجسته پور، اصل و فلسفه پياده روي اربعين حسيني را برنامه اي فرهنگي دانست و افزود: بايد تمام تلاش خود را به کار گيريم تا خروجي مطلوب فرهنگي از اين مراسم ارزشمند براي زائران داشته باشيم.

وي ادامه داد: با اقدامات فرهنگي مطلوب و فاخر مي توان، پيام خود را به جهت برپايي اين حرکت شيعي و حسيني، به تمام جهانيان مخابره کرد.

خجسته پور با تاکيد بر اهميت راهپيمايي اربعين حسيني تصريح کرد: همه بايد جدا از جايگاه و وظيفه اي که بر عهده دارند، به جنبه فرهنگي اربعين نيز توجه ويژه داشته باشند.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اينکه بسياري از زائران استان هاي همجوار، از استان سمنان براي رسيدن به مرز عبور مي کنند خاطرنشان کرد: فرمانداران در هر شهرستاني که در مسير قرار دارند، يک موکب براي ارائه پذيرايي حداقلي و استراحت هر چند کوتاه، به زائران اربعين حسيني برپا کنند.

مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري سمنان و دبير ستاد هماهنگي اربعين حسيني استان سمنان نيز در اين نشست گفت: در ايام اربعين اباعبدالله الحسين (ع)، فضاي استان سمنان بايد فضاي اربعيني باشد و برپايي موکب هاي پذيرايي در داخل و خارج شهرها، در رسيدن به اين مهم مي تواند کمک کند.

حسن اسلامي راد با بيان اينکه فرمانداران بايد نسبت به نظارت در برپايي و فعاليت موکب هاي پذيرايي در داخل شهرها اقدام کنند اظهار داشت: راه اندازي موکب هاي پذيرايي بين راهي در بين شهرها و خارج از محدوده شهري نيز، بايد با هماهنگي فرمانداران و پليس راهور انجام شود و فرمانداران نسبت به فعاليت اين موکب ها نظارت جدي داشته باشند.

دبير ستاد هماهنگي اربعين حسيني استان سمنان گفت: موکب هاي پذيرايي و اسکان که در مرز مهران نيز مستقر مي شوند، از اهميت بالايي برخوردارند و نياز است تا در ارائه خدمات مطلوب به زائران چه به هنگام‌خروج از کشور و چه به هنگام بازگشت، فعاليت و اقدام نمايند.

استان سمنان در اربعين سال گذشته با استقرار 31 موکب در مرز مهران و شهرهاي مختلف عراق اقدام به پذيرايي و اسکان زائران اربعين حسيني کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان