تاریخ 1398/06/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مشاور معاون اجرايي رييس جمهوري:
تکميل طرح حرم‌تاحرم با جديت دنبال شود

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مشاور معاون اجرائي رييس جمهوري گفت : آزادراه حرم‌تاحرم از طرح‌هاي بسيار خوب و موثر در کشور است، مسئولان اين طرح را بر اساس مطالعات انجام شده با جديت دنبال کنند.

علي اصغر احمدي در نشست بررسي مشکلات بخش بيارجمند با حضور نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي و استاندار سمنان در سالن جلسات شهرداري بيارجمند با بيان اينکه در شرايط کنوني مديران با محدوديت هاي قانوني مواجه هستند، افزود: بايد توجه لازم را نسبت به مشکلات موجود داشته و موارد اولويت دار را مطالبه و اجرايي کرد.

وي با بيان اينکه منطقه بيارجمند ظرفيت هاي فراواني در بخش صنعت و معدن دارد تصريح کرد: بخش هاي معدني وصنعتي اين بخش مي تواند منجر به ايجاد صنايع ثروت آفرين و اشتغال زا گردد.

احمدي گفت: بيارجمند دربخش هاي صنايع وابسته به مواد اوليه موجود در منطقه مانند کشاورزي و گردشگري در منطقه خارتوران داراي ظرفيت هاي فراواني است.‌

مشاور دفتر رياست جمهوري با بيان اينکه تثبيت جمعيت بدون حفظ اشتغال موجود و ايجاد فرصت هاي شغلي امکان پذير نيست، خاطرنشان کرد : بخش کويري بيارجمند، از امنيت لازم برخوردار است که در صورت مهاجرت مردم به شهرستان هاي مجاور، امنيت کوير نيز به مخاطره خواهد افتاده، بنابراين بايد تمهيدات لازم در اين زمينه فراهم شود.

احمدي با اشاره به اينکه اين بخش قابليت هاي گردشگري فراواني دارد، افزود: ايجاد طرح هاي گردشگري و استفاده از شرکت هاي بين المللي کشور در زمينه اشتغال ضرورت دارد.

وي با اشاره به اينکه خانه هاي بومگردي نقش بسزايي در جذب گردشگران دارد، افزود: زمينه رونق گردشگري در اين منطقه با توجه به اينکه از مناطق زيباي روستايي و کويري برخوردار است صورت پذيرد.

بخش بيارجمند از غرب به رشته‌کوه‌هاي سوخته‌کوه و کي‌کي و از شمال به جاده آسفالته تهران-مشهد و شهرستان ميامي و از جنوب به کوير مرکزي ايران و از شرق به شهرستانهاي طبس، بردسکن و سبزوار استان خراسان رضوي محدود است.

پارک ملي حفاظت شده توران که در فاصله 48 تا 149 کيلومتري شهر بيارجمند واقع شده از اماکن مهم ديدني منطقه است.

اين پارک ملي بزرگ‌ ترين ذخيره‌گاه زيستکره در ايران به ‌شمار مي رود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان