تاریخ 1398/06/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در آستانه دهم شهريور
بزرگداشت سالروز تشکيل قرارگاه پدافند هوايي در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در آستانه دهم شهريور سالروز تشکيل قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء ، استاندار سمنان و هيات همراه در آئين صبحگاه مرکز آموزش وظيفه و ميدان تير شهداي پدافند هوايي سمنان شرکت کردند.

استاندار سمنان در اين مراسم يکي از مولفه‌هاي شاخص قدرت جمهوري اسلامي ايران را وجود نيروهاي پرانگيزه، خدامحور و مجاهد در نيروهاي مسلح برشمرد و تصريح کرد: اين جان‌برکفان با روحيه ارزشي و شهادت‌طلبي خود همواره براي حفاظت از کيان اسلامي آماده‌اند.

عليرضا آشناگر سربلندي مردم ايران اسلامي در جنگ اراده‌ها را يادآور شد و تاکيد کرد: استکبار جهاني از تلفيق فشار اقتصادي، جنگ رواني و تهديد نظامي به دنبال به زانو درآوردن ملت غيور ايران و تحميل خواسته‌هاي نابحق خود بودند که با استقامت و ايستادگي مطلوب اين توطئه بي‌اثر شد.

وي نا امن کردن منطقه خاورميانه را از راهبردهاي دشمن براي جلوگيري از پيشرفت و توسعه نفوذ ايران دانست و تصريح کرد: حضور دشمن‌شکن و حماسه‌ساز مردم در صحنه‌هاي دفاع و پشتيباني از ميهن هميشه ضامن امنيت و اقتدار ايران اسلامي بوده است.

معاون تربيت و آموزش نيروي پدافند هوايي ارتش نيز در اين مراسم به دانش روز و بومي طراحي و ساخت انواع تجهيزات و سامانه‌هاي پدافندي به دست متخصصان جوان اشاره کرد و گفت: سامانه موشکي باور 373 و سامانه پدافند هوايي 15 خرداد از جمله اين دستاوردهاي غرورآفرين است که به واحدهاي رزمي تحويل شده است.

امير سرتيپ دوم محمدرضا عليان‌نژادي به اعتراف بسياري از مراکز تحقيقاتي و رسانه‌اي استکبار به قدرت و جايگاه ارتش جمهوري اسلامي ايران اشاره و تصريح کرد: قدرت مقابله و بازدارندگي و دفاع و حفاظت از حريم هوايي کشور در سطوح تراز اول دنيا قرار دارد.

همچنين در نشست مشترک مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان و فرماندهان اين مرکز برخي مشکلات زيربنايي، خدماتي، آموزشي و عمراني بررسي و تصميمات لازم جهت رسيدگي اتخاذ شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان