تاریخ 1398/06/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام‌جمعه شاهرود:
براي توسعه توليدات و رفع موانع بايد ضوابط و شرايط دست‌وپا گير حذف شود

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شاهرود گفت: اقتصاد پاشنه آشيل و به‌عنوان يکي از اولويت‌هاي کشور مطرح است، وبراي توسعه توليدات و رفع موانع بايد ضوابط و شرايط دست‌وپا گير حذف شود

حجت‌الاسلام عباس اميني به ديدار اخير رهبر معظم انقلاب با اعضاي هيئت دولت اشاره کرد و ضمن بيان اينکه هيچ مسئولي نبايد به مردم براي ارائه خدمات منت بگذارد، ابراز داشت: اقتصاد و فرهنگ دو مقوله بسيار مهم محسوب مي‌شوند و اگر فرهنگ بعداز اقتصاد ذکرشده معناي آن ازلحاظ درجه اهميت نيست زيرا هيچ جايي از کشور بي‌نياز از فرهنگ نخواهد بود اما اقتصاد به‌عنوان پاشنه آشيل کشور فعلاً در اولويت است.

وي ضمن بيان اينکه در اقتصاد نيازمند نقشه راه کوتاه‌مدت و ميان‌مدت هستيم، افزود: رونق و توليد و توجه به شعار سال بايد موردتوجه جامعه قرار گيرد، از سويي مردم نيز بايد تعصب به استفاده و حمايت از توليد داخل داشته باشند و صنعتگران نيز کالاي باکيفيت و ارزان تحويل مردم دهند.

امام‌جمعه شاهرود با بيان اينکه گاهي سرمايه‌گذار به‌جاي هفت‌خوان هفتاد خوان را طي مي‌کند، ابراز داشت: اين موارد توليدکننده را بيزار مي‌کند لذا مي‌بايست تسهيل شرايط توسط بانک‌ها وادارات لحاظ شود در جنگ اقتصادي با دشمن ضوابط دست‌وپا گير قفل‌کننده را نبايد داشته باشيم.

اميني با بيان اينکه امروز مسکن 70رشته و شغل را فعال مي‌کند در ادامه تصريح کرد: دولتمردان بايد به اين امر توجه کنند که فعال شدن بازار مسکن چقدر مي‌تواند در رونق توليد مؤثر باشد، امروز توليدکننده رزمنده خط مقدم جنگ اقتصادي و نيازمند حمايت است. وي به جهت‌گيري براي توسعه کشور نه بر مبناي سرمايه‌داري بلکه عدالت و ريشه‌کني فقر تأکيد کرد و افزود: لزوم مبارزه با جنگ فرهنگي بايد مدنظر مديران باشد معتقد به بستن فضاي فرهنگي نيستيم اما با ولنگاري مخالفيم و لذا مي‌بايست مديران نسبت به جامعه تحت پوشش خود حساس بوده و پيوست فرهنگي داشته باشند.

امام‌جمعه شاهرود با بيان اينکه دولتمردان بايد مراقب باشند تا حاشيه‌سازي نکنند، ابراز داشت: تلاش‌ها به دو شرط حرکت جهادي و نيت خدايي عملياتي مي‌شود که در صورت تحقق برکت را زياد و موانع را برطرف مي‌کند.

اميني با بيان اينکه موضوع اصلاح بانک‌ها در چند دولت مطرح اما تاکنون عملياتي نشده است، تصريح کرد: رويکرد نهاد امام‌جمعه حمايت همراه با نقد به‌قصد اصلاح است وگرنه کسي حق ندارد جزئي از ارکان نظام را تخريب کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان