تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان:
حفظ هويت تاريخي در نامگذاري معابر

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان،محمد همتي رئيس کميسيون فرهنگي شورا در نشست هم انديشي فرهنگي ضمن ارائه چگونگي طرح گذر فرهنگ و هنر اظهار کرد: توجه به حوزه فرهنگ و بهره‌مندي هنرمندان و مردم از فضاهاي فرهنگي نه تنها در نوع نگاه، روش و تغيير رفتار و فرهنگ شهروندان مؤثر است؛ بلکه در رونق اقتصادي هم بسيار تاثيرگذار است.

وي افزود: برگزاري هر رويداد فرهنگي نيازمند برنامه‌ريزي دقيق و در نظر گرفتن تمامي جوانب است به‌گونه‌اي که براي هر سليقه‌اي لذت‌بخش باشد و پس از تصويب در شوراي شهر به اجرا گذاشته شود

حفظ هويت تاريخي در نامگذاري معابر

عباسعلي طالب بيدختي عضو شوراي شهر در اين جلسه در خصوص نامگذاري خيابان‌ها و معابر شهري گفت:هويت يک منطقه و محله و ساختار يک خيابان و کوچه در طول ساليان سال به وجود آمده؛ اگر قرار باشد يک خيابان جديد، کوچه و گذر و معبر جديد را نامگذاري کنيم، اين روش نامگذاري صحيح است اما اينکه با هويت محله بازي کنيم، قابل درک نيست.

وي افزود: همه اسامي بايد در کميسيوني که قرار است تشکيل شود مطرح شوند تا نام‌ها و اسامي خيابان‌ها، معابر و محلات با فرهنگ وجايگاه تمدني اين شهر به توازن دست يابند.

شورا حق دخالت در کارهاي اجرايي را ندارد

عباس آل بويه نايب رئيس شورا از پرهيز شورا در کارهاي اجرايي نام برد و گفت: از وظايف شوراي شهر برنامه ريزي و قانونگذاري است اما مجري نيستند و قرار نيست که شورا در مسائل اجرايي دخالت کند.

اين عضو شورا افزود: شورا لازم است که در چارچوب قانون نظارت‌هاي کامل داشته باشد و به وظايف خود عمل کند، برنامه ريزي شديدا نياز به تغيير و تحول ساختار داشته و سياست‌هاي اجرايي ما بايد قابليت اجرايي شدن را داشته باشد.

کمبود سالن آمفي‌تئاتر در شهر

عباس بابايي دبير کميسيون فرهنگي شورا اعضاي شورا را نمايندگان مردم دانست و گفت: اعضاي شورا از جايگاه بسيار بالايي برخوردارند، هيچ نهاد دولتي و حاکميتي غير از خود مردم نمي توانند آنها را قضاوت کنند.

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همچنين افزود: بحشي از اشکالات ما داخلي است نگاه به بافت نرم فرهنگي، نگاه ويژه اي است که متاسفانه بسياري از مديران آن را در اولويت قرار نمي دهند.

بابايي ادامه داد: بيشتر رويکرد ما موضوعات عمراني و خدماتي است و نمي دانيم بافت نرم اولويت چندم ماست.

دبيرکميسيون فرهنگي شورا پيشرفت عمراني شهر را قابل قبول دانست و بيان کرد: متاسفانه بدليل ورود شهرداري و شورا در بسياري از کارهاي اجرايي شهر، وظيفه ديگر دستگاههاي اجرايي به شهرداري محول شده است،شهرداري نبايد تاوان پاسخگو نبودن ديگر دستگاههاي اجرايي را پس بدهد. زيرساخت‌هاي اصلي در رويدادهاي فرهنگي فراهم نيست و هنوز هم جاي خالي سالن بزرگ آمفي تئاتر که از مصوبات سفر رياست جمهوري به شهرمان بود احساس مي‌شود.

تشکيل دبيرخانه رويدادهاي فرهنگي و کارگروه و استفاده از ظرفيت نخبگان و موثرين شهر، گزارش اساسنامه تشکيل باشگاه ورزشي شهرداري بر اساس قوانين و مقررات مربوطه از ديگر موارد مطروحه در کميسيون فرهنگي شوراي شهر بود


نسخه چاپي ارسال به دوستان