تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس شوراي شهر سمنان مطرح کرد؛
طرح‌هاي بزرگ مديريت شهري با پشتوانه محکم به نتيجه مي‌رسد

سيد مسعود سيادتي خدمات و تلاش‌هاي انجام شده در شهرداري‌ را بسيار ارزنده دانست وگفت: مردم بايد در اين رابطه قضاوت کنند.

وي ادامه داد: شهرداري‌هاي سمنان در پاسخگويي به مطالبات و نيازهاي شهروندان نقش موثر و ارزنده‌اي ايفا کرده‌اند و اگر بنا به اعطاي کارت زرد باشد، مردم بايد کارت زرد بدهند.

سيادتي با اشاره به اينکه اقدام‌ها و صحبت‌هاي هيجان‌زده هيچ مشکلي را حل نمي‌کند، افزود: در زمان مناسب عملکرد شهرداري را از طريق رسانه‌ها اطلاع رساني خواهيم کرد.

نامه شهرداري سمنان مبني بر احداث بازارچه عرضه مستقيم محصولات کشاورزي با اولويت اقلام پر مصرف خانوار به منظور رفاه حال شهروندان قرائت شد

مجيد نظري يکي از اعضاي شوراي شهر راه‌اندازي بازراچه محصولات کشاورزي در راستاي اجراي طرح تفصيلي را بسيار مناسب خواند.

وي گفت: اگر اين بازارچه با اين طرح مغايرت نداشته باشد، براي شهر بسيار ضروري و مهم است

وي مشاوره با مجري طرح تفصيلي در ايجاد بازارچه عرضه محصولات کشاورزي را توصيه کرد.

دسترسي آسان‌تر شهروندان به محصولات کشاورزي

نائب رئيس شوراي شهر نيز در اين باره هماهنگي با مجري طرح تفصيلي را توصيه کرد و گفت: ايجاد اين بازارچه براي دسترسي راحت‌تر شهروندان به محصولات کشاورزي کمک چشمگيري مي‌کند که تحقق اين مهم در کاهش ترددها نيز تاثير بسزايي دارد.

عباس آل‌بويه با اشاره به نقش سازمان ميدان‌هاي ميوه وتره‌بار بيان کرد: اين سازمان بايد تسهيلات لازم در امر تهيه و توزيع ميوه وتره‌بار و فرآورده‌هاي کشاورزي را با همتي خاص فراهم کند.

وي با بيان اينکه ايجاد بازارچه محصولات کشاورزي بايد به منظور حمايت از توليدکنندگان نيز باشد، بيان کرد: راه‌اندازي بازارچه عرضه محصولات کشاورزي بايد بتواند مسير حرکت محصولات را از توليدات محلي به توزيع با اصول صحيح هدايت کند.

آل‌بويه بر ارائه محصولات کشاورزان محلي در اين بازارچه تاکيد کرد و گفت: نظارت‌هاي لازم بايد به منظور ارائه محصولات کشاورزان سمناني صورت گيرد و اجازه توزيع و فروش محصولات شهرهاي ديگر در اين بازارچه نبايد داده شود.

قيمت محصولات در اين بازارچه پايين‌تر باشد

مهدي خراسانيان يکي ديگر از اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان نيز بر توزيع محصولات با قيمت پايين‌تر از مغازه‌ها در اين بازارچه تاکيد کرد و گفت: نظارت‌هاي لازم بر قيمت‌ها از اولويت‌هاي دستگاه‌هاي مربوطه در بازارچه عرضه محصولات کشاورزي باشد.

وي افزود: همه بازارچه‌هاي فعال در شهر نيز بايد محصولات خود را با قيمت پايين‌تر به شهروندان ارائه کنند.

تنها محصولات محلي در بازارچه ارائه شود

محمد همتي ديگر عضو شوراي اسلامي شهر سمنان نيز با اشاره به اهميت ارائه محصولات محلي در اين بازارچه بيان کرد: هدف از ايجاد اين بازارچه بايد ساماندهي بازار ميوه و محصولات کشاورزي باشد و تنها محصولات کشاورزان خود استان در اين مکان ارائه شود.

وي بر نقش ناظران اين بازارچه تاکيد کرد و خواستار مراقبت به منظور جلوگيري از فرصت طلبي سودجويان شد.

همتي بيان کرد: سمنان در توليد محصولات کشاورزي و زراعي داراي محصولات متنوعي است که با احداث اين بازارچه زمينه عرضه محصولات يادشده براي توليدکنندگان در سالي که رونق توليد نامگذاري شده بسيار موثر است.

طرح شورايارها در سمنان نيز اجرا شود

عباسعلي طالب بيدختي با اشاره به اينکه شوراياري‌ها نقش به‌سزايي در مديريت شهري دارند، گفت: اجراي اين طرح در استان‌هاي ديگر جز تهران مي‌تواند در تسريع و اجراي فعاليت‌هاي شهري موثر باشد.

وي با بيان اينکه اين نهاد رابطه ميان مردم، شهرداري و شوراي شهر است، گفت: ميزان مشارکت مردم در مديريت شهري با اجراي اين طرح در استان سمنان نيز افزايش چشمگيري خواهد داشت.

بيدختي انتخاب شهردار محله به عنوان بازو و ياور شهردار ناحيه و منطقه را بسيار مفيد خواند و افزود: شهردارهاي محله مي‌توانند با کمک به شهرداران منطقه به افزايش خدمات شهري و همچنين بالارفتن کيفيت زندگي در محله‌هاي خود نيز بسيار تاثيرگذار باشند.

اين عضور شوراي اسلامي شهر سمنان بيان کرد: شورايارها با کمک سازمان‌هاي مردم نهاد مي‌توانند مشارکت اجتماعي شهروندان را در مباحث مديريت شهري افزايش دهند.

وي خواستار برگزاري همايشي به منظور تجليل از شهروندان فعال در عرصه مديريت شهري شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان