تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون آموزش متوسطه مديريت آموزش و پرورش شهرستان شاهرود:
خانواده‌ها و دانش‌آموزان براي انتخاب رشته جذب فضاسازي‌هاي تبليغاتي نشوند

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون آموزش متوسطه مديربت آموزش و پرورش شهرستان شاهرود گفت: پژوهش سراي دانش‌آموزي شهرستان شاهرود براي چند سال پياپي رتبه برتر استان را به دست آورد.

هادي عامريان با اشاره به کسب رتبه‌هاي برتر کشوري و استاني دانش‌آموزان شاهرودي در جشنواره‌هاي جوان و نوجوان خوارزمي، اظهار داشت: دبيران علوم تجربي شاهرود در مسابقات علوم آزمايشگاهي پارسال رتبه نخست و امسال رتبه سوم را از آن خود کردند.

وي به کسب رتبه نخست کشوري در جشنواره نوآوري در تدريس رياضي از سوي دبيران شهرستان شاهرود اشاره کرد و گفت: کسب 3 رتبه اول کشوري در 3 محور سومين دوره جشنواره نواوري در فرايند آموزش و يادگيري از ديگر موفقيت‌هاي آموزش وپرورش شهرستان شاهرود است.

وي با اشاره به مسابقات استاني ساخت خودروهاي خورشيدي با حضور 51 دانش‌آموز از سراسر استان در پژوهش سراي دانش‌آموزي شاهرود گفت: با توجه به وجود دبيرخانه اين جشنواره در شاهرود اميد است بتوان اين جشنواره را به صورت کشوري نيز برگزار کرد.

عامريان همچنين با بيان اينکه پس از اعلام نتايج کنکور سراسري پايگاه‌هاي مختلف براي انتخاب رشته در سطح شهر فعال شده است افزود: خانواده‌ها و دانش‌آموزان براي انتخاب رشته ابتدا علاقه خود را در نظر بگيرند و جذب فضاسازي‌هاي تبليغاتي نشوند تا هزينه‌هاي زيادي به آنان تحميل نشود.

وي درخصوص هدايت تحصيلي نيز با اشاره به افزايش تعداد دانش‌آموزان در پايه نهم، ابراز داشت: علوم تجربي همچنان پرطرفدارترين رشته در بين دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه مديربت آموزش و پرورش شهرستان شاهرود افزود: امسال 307 دانش‌آموز دختر و 255 پسر داراي اولويت الف شده و در اين رشته نام نويسي کرده‌اند.

عامريان همچنين با بيان اينکه هر سال به دليل مهاجرپذيري تعداد دانش‌آموزان ورودي به مدرسه‌ها افزايش مي‌يابد، ابراز داشت: امسال تاکنون حدود 170 دانش‌آموز ورودي ابتدايي وارد شاهرود شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان