تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور وزير دفاع صورت گرفت
رونمايي از خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد»

طي مراسمي با حضور وزير دفاع، فرمانده نيروي زميني ارتش، نمايندگان ستاد کل نيروهاي مسلح، سپاه پاسداران و نيروي انتظامي از خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» در سازمان صنايع دفاع در اصفهان رونمايي شد.

به گزارش ايسنا، امير سرتيپ حاتمي در آيين رونمايي از خودرو زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» با تقدير از تلاش متخصصان سازمان صنايع دفاع (ساصد) که با تلاش و اراده خود تأمين تجهيزات پيشرفته نيروهاي مسلح را در حوزه رزم زميني وجهه همت خويش قرار داده اند گفت: خدا را شاکريم که تخصص در زمينه صنعت دفاعي را با سلاح ايمان وعمل به رهنمود‌هاي حکميانه فرمانده معظم کل قوا در مقام اجرا و با توليد دستاوردهاي دفاعي پيشرفته به منصه ظهور گذاشتيم.

وي با بيان اينکه امروز قدرت «بازدارندگي» و آمادگي‌هاي همه‌جانبه دفاعي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در عرصه‌هاي گوناگون به اوج خود رسيده است، افزود: راهبرد وزارت دفاع روز آمدسازي تجهيزات دفاعي مورد استفاده نيروهاي مسلح با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و عدم وابستگي به بيگانگان و متناسب با نوع تهديدات متنوع پيراموني است.

وزير دفاع در تشريح ويژگي‌هاي خودرو تاکتيکي ضدمين و ضد کمين «رعد «گفت: طراحي و ساخت خودرو «رعد» براساس نيازمندي نيروهاي مسلح براي دستيابي به محصولي با قابليت سرعت بالاتر، حرکت در شيب‌هاي طولي و عرضي تند و عبور از موانع سخت انجام شده است.

امير سرتيپ حاتمي درتشريح مشخصات اين خودرو افزود: «رعد» با پلت فرم 6در6 به منظور انجام مأموريت‌هاي امنيتي و حفاظ ايمني سرنشينان خودرو در مقابل مين و تله‌هاي انفجاري و بمب‌هاي کنار جاده اي، متناسب با اقليم و آب و هواي کشور و بر اساس بدنه نفربر به صورت يکپارچه و کف «V» شکل طراحي شده است و فاقد شاسي مي‌باشد.

وزير دفاع با بيان اينکه اين خودرو در برابر نفوذ گلوله‌هاي هسته فولادي، ترکش و انفجار مين ضد تانک در زير خودرو بسيار مقاوم مي‌باشد گفت: اين خودرو در تراز خودروهاي ضد مين و کمين با سطح استانداردهاي حفاظتي بالا علاوه بر حفاظت از سرنشينان نفربر، تمامي قطعات و مجموعه‌هاي اصلي نفربر به غير از سيستم تعليق در برابر برخورد گلوله، ترکش و انفجار محافظت شده است.

وزير دفاع با بيان اينکه خودرو زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» خودرويي مناسب نبردهاي نامتقارن، داخل شهري و پاسگاهاي مرزي و مناطق عملياتي است گفت: اين خودرو قادر است امنيت فرماندهان، شخصيت‌ها و نفرات در عبور از مناطق مشکوک به تله‌هاي انفجاري و بمب‌هاي کنار جاده‌اي را تأمين نمايد.

امير سرتيپ حاتمي با بيان اينکه خودرو پيشرفته زرهي ضد مين و ضدکمين «رعد» نمونه روز آمدسازي شده و پيشرفته تر نسل قبلي «طوفان» است، گفت: سيستم موتور، انتقال قدرت، وزن عملياتي، شعاع عملياتي، سرعت، قابليت حمل سلاح، ظرفيت حمل نفرات و بار، سيستم حفاظت در مقابل انفجار و سطح حفاظت بالستيک بدنه در خودروي «رعد» به شکل کاملاً چشمگيري به روز تر و قوي تر شده است.

امير سرتيپ حاتمي اظهار اميدواري کرد: وزارت دفاع در اعتلاي قدرت بازدارندگي دفاعي فعال جمهوري اسلامي ايران از هيچ کوششي فروگذار نخواهد کرد و آماده است با کمک به صنايع مختلف کشور از جمله شرکت‌هاي خودروسازي، امنيت اقتصادي مردم در اين حوزه را با ساخت قطعات مورد نياز خودروسازان تأمين نموده و بدون رقابت با بخش خصوصي جاي خالي شرکت‌هاي خارجي را پر نمايد.

همچنين طي مراسمي با حضور وزير دفاع، فرمانده نيروي زميني ارتش، نمايندگان ستاد کل، معاونين سپاه پاسداران و نيروي انتظامي در اصفهان انبوه خودروهاي تاکتيکي ارس2 تحويل نيروهاي مسلح شد.

امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در اين مراسم با تقدير از تلاشگران مجاهد سازمان صنايع دفاع( ساصد) در ساخت خودروي تاکتيکي ارس 2، مجموعه توانمندي‌هاي اين صنعت در ادامه مسير به سمت خودکفايي دفاعي و ملي در حوزه ي خودرويي را ارزشمند عنوان کرد و گفت: امروز با طراحي و توليدي نمودن خودرو تاکتيکي «ارس2» اين توانايي به اثبات مي‌رسد که صنعت دفاعي همانطور که در طراحي و توليد تسليحات و تجهيزات دفاعي داراي قابليت و توانايي ويژه مي‌باشد، در صنعت خودروسازي نظامي نيز با توجه به اهداف مأموريتي نظامي خود داراي قابليت و ظرفيت‌هاي ويژه اي است که البته نقش شرکت‌هاي همکار و دانش بنيان در اين عرصه قابل چشم پوشي نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان