تاریخ 1398/05/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون استاندار سمنان تاکيد کرد
مقابله با شبيخون فرهنگي دشمنان، نيازمند استفاده از روش‌هاي نوين است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با بيان اينکه شبيخون فرهنگي نوين به ارزش‌ها در دستور کار دشمنان کشور و نظام جمهوري اسلامي قرار دارد گفت: نياز است تا با استفاده از روش‌هاي نوين و به روز، در ‌مقابل اين شبيخوان آمادگي داشته باشيم.

حبيب‌الله خجسته‌پور در نشست با استادان قرآني استان سمنان قرآن را زيباترين عطيه و هديه الهي دانست و گفت: بايد تلاش کنيم تا اين کلام آسماني با عمل به ارزش‌هاي آن، بر سبک زندگي تاثير مستقيم و مثبت داشته باشد.وي با بيان اينکه مردم اصيل و متخلق به اخلاق اسلامي در استان سمنان از ديرباز مانوس به قرآن کريم هستند، تصريح کرد: علاوه بر جلسات سنتي قرآني که از ديرباز در جامعه و کشور ما رواج داشته است، دارالقرآن‌ها، خانه‌هاي قرآني و مراکز فرهنگي قرآني در جامعه توسعه و گسترش يافته است که جاي تقدير دارد.خجسته‌پور تاکيد کرد: لازم است براي تبليغ کلام خدا به عنوان وسيله‌اي براي اجراي اين امر الهي، از روش‌هاي نوين استفاده کنيم.وي تاکيد کرد: بايد تلاش کنيم آن چيزي که جوان امروز مي‌پسندد، با تفکر و تدبر در امور ديني، اجتماعي، فرهنگي و قرآني به آنها ارائه شود.

خجسته‌پور ادامه داد: تلاوت زيباي قرآن با رعايت تمام ظرافت‌هاي موسيقيايي، نشاط‌‌آور، شادي‌آفرين و محرک و افزايش‌دهنده شادابي است و اين يکي از جلوه‌هاي بسيار زيباي اين کتاب آسماني است.

معاون استاندار سمنان اظهار داشت: اگر بتوانيم زندگي خود را بر سبک و شيوه قرآني پايه‌ريزي کنيم، چون مفاهيم و ارزش‌هاي ارزشمند آن با فطرت انسان‌ها هماهنگي دارد و ارتباط نزديک تري برقرار مي‌کند، شادابي و نشاط دائمي و دروني براي انسان‌ها خواهد داشت و مي‌تواند فطرت‌ها را بيدار کند.

خجسته‌پور تاکيد کرد: قرآن و برنامه‌هاي قرآني نياز است تا بر پايه فعاليت‌هاي مردمي، موقوفات، نذورات و خيريه‌هاي قرآني اجرا شود و کمتر به سمت حکومتي و دولتي شدن پيش برود، هرچند دولت و نظام نيز موظف به عمل به وظايفي است که در اين حوزه برعهده‌اش نهاده شده و مسوولان نيز در اين حوزه کوتاهي نخواهند کرد.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان گفت: از ظرفيت مساجد به عنوان پايگاه‌هاي اصلي دين اسلام، بيشتر براي توسعه و تقويت امور و برنامه‌هاي قرآني استفاده کنيم و اين مراکز و موسسات را به دل مساجد ببريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان