تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشورمطرح شد؛
پيشرفت 85 درصدي باغ موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور با بيان اينکه اجازه ورود جناح‌هاي سياسي به راهيان نور و دفاع مقدس را نمي‌دهيم، گفت: دفاع مقدس متعلق به تمام آحاد مردم است.

سردار بهمن کارگر در جلسه بررسي مسائل باغ موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان در استانداري سمنان ضمن بيان اينکه تاکنون در بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس و به ويژه در اردوي راهيان نور، به هيچ عنوان اجازه ورود جناحي و سياسي را نداده‌ايم، تاکيد کرد: راهيان نور و دفاع مقدس جاي بحث سياسي نيست چرا که امنيت کشور و دوران دفاع مقدس متعلق به آحاد ملت است.

وي با بيان اينکه دفاع مقدس، کليد وحدت در کشور است، افزود: امروز جمهوري اسلامي يک کشور مقتدر و قدرتمند است و انهدام و ساقط کردن پيشرفته‌ترين پهباد ايالات متحده آمريکا که توسط سامانه داخلي سوم خرداد انجام شد، گوشه‌اي از اقتدار، توانمندي و قدرت دفاعي نظامي جمهوري اسلامي است لذا بايد گفت اين اقدامات و افتخارات تماماً به برکت خون شهدا محسوب مي‌شود و امروز جمهوري اسلامي در جايي ايستاده که دنيا به قدرت نظامي و امکانات پيشرفته و سلاح‌هاي ايراني اذعان دارد.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور گفت: امروز نجات سوريه، عراق و انشاالله به زودي يمن، از افتخارات نظام جمهوري اسلامي است، دوران دفاع مقدس نيز از افتخارات اين کشور است که به همه ثابت کرد ما مي‌توانيم و از سوي ديگر بايد گفت امروز مايوس کردن مردم امري بسيار ناپسند است و بايد افتخارات، دستاوردها و حرکت رو به جلو جمهوري اسلامي که امروز قدرت اول منطقه است، براي مردم بازگو و اميد در بين مردم تقويت شود.

کارگر با بيان اينکه باغ موزه دفاع مقدس استان سمنان يکي از مراکز فرهنگي خوب کشور است، تاکيد کرد: مجموعه دولت، مجلس و نيروهاي مسلح، همگي در تمامي امور مساعدت و کمک همه‌جانبه داشتند و اعلام مي‌کنيم که با اين همکاري مطلوب، خوشبختانه ما در اين حوزه مشکل لاينحل نداريم.

وي افزود: بايد بگوييم جوانان و نسل امروز کشور حتي از جوانان دوران دفاع مقدس نيز بهتر هستند، چرا که با وجود گستردگي فضاي مجازي و تهاجمات فرهنگي از سوي دشمنان نظام، همچنان پاي کار و حمايت از نظام هستند و بايد قدر اين جوانان را بدانيم.

28 ميليارد تومان اعتبار به پارک موزه دفاع مقدس سمنان اختصاص يافت

استاندار سمنان هم گفت: تا پايان سال 97 خوشبختانه 28 ميليارد تومان اعتبار از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي و از محل سفر رئيس جمهور، به پارک موزه دفاع مقدس استان اختصاص يافته است.

عليرضا آشناگر با بيان اينکه در سفر رئيس جمهور به استان سمنان نيز براي تکميل و بهره‌برداري اين باغ موزه و مرکز فرهنگي، شش ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافت لذا بايد گفت در مجموع با کمک نظام و دولت، 34 ميليارد تومان تاکنون به اين پروژه اختصاص يافته است.

استاندار سمنان گفت: باغ‌موزه‌اي که در استان سمنان طراحي شده، هم در زمينه طراحي بسيار خوب و زيبا و هم مجموعه‌اي فاخر است که دستگاه‌هاي فرهنگي ما نيز مي‌توانند از اين فضا استفاده کنند.

آشناگر افزود: با توجه به موقعيت‌يابي خوبي که انجام شده و همچنين تردد حجم وسيعي از مسافران، با ماندگار کردن بخش کوچکي از آنها در استان، اميدواريم بتوانيم ارزش‌ها و تاريخ استان سمنان در دوران دفاع مقدس را نشر دهيم. وي در ديگر بخش سخنان خود تاکيد کرد: انتقال فضاي دوران دفاع مقدس به نسل جوان با تمام خاطرات، سختي‌ها و ارزش‌ها و همچنين رشادت و ازخود‌گذشتگي‌هايي که انجام شد تا از کيان سرزمين اسلامي و نواميس جامعه پاسداري شود، نياز امروز جامعه و بسيار ضروري است.

استاندار سمنان همچنين بيان داشت: جوانان ما نسبت به فضاي دوران دفاع مقدس ناآشنا هستند و در زماني که حجم گسترده‌اي از عمليات رواني از سوي دشمنان در حال انجام است تا اين دوره طلايي را کمرنگ کنند، طراحي اين باغ موزه‌ها اقدامي فاخر، حياتي، ضروري و ارزشمند است.

باغ موزه دفاع مقدس سمنان 85 درصد پيشرفت فيزيکي دارد

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان هم با بيان اينکه باغ موزه دفاع مقدس سمنان 85 درصد پيشرفت فيزيکي دارد، گفت: قرارداد فاز اول محوطه‌سازي اين مجموعه منعقد شده است.

منوچهر فخري ضمن بيان اينکه باغ‌موزه دفاع مقدس براي ادامه داشتن رشادت‌ها و ازخودگذشتگي‌هاي دوران دفاع مقدس و انتقال اين مفاهيم و ارزش‌ها به نسل‌هاي بعد، وجود همچنين مراکز فاخر فرهنگي بسيار حائز اهميت است، تاکيد کرد: اين طرح يک اقدام فاخر است که به واسطه نقش بسيار تأثيرگذار و پر‌رنگ استان در دوران دفاع مقدس، ايجاد، تکميل و راه‌اندازي آن بسيار ضرورت دارد.

وي افزود: اين مرکز در حال حاضر 85 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که از عنايات مقام معظم رهبري به اين استان بوده و همچنين دولت محترم تدبير و اميد نيز براي تکميل و راه‌اندازي آن اعتبارات بسيار خوبي را در نظر گرفته است.

معاون استاندار سمنان با بيان اينکه در فاز اول قراردادي به مبلغ 50 ميليارد ريال توسط شهرداري با پيمانکار براي اجراي محوطه‌سازي منعقد شده است، ابراز داشت: اميدواريم با تلاش‌هاي انجام شده، شاهد بهره‌برداري از اين مجموعه ارزشمند تا پايان سال جاري باشيم.

نماينده سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس نيز با بيان اينکه ساخت، تجهيز و راه‌اندازي اين باغ موزه‌ها، براي حفظ اقتدار نظام و همچنين تثبيت حماسه‌ها، ايثار، رشادت و ازخودگذشتگي رزمندگان دوران دفاع مقدس بسيار ضروري است، گفت: جامعه‌اي که به درگاه خداوند متعال شهدايي را تقديم کرده و همچنان آمادگي تقديم شهيد در راه خدا را دارد، جامعه‌اي زنده است.

احمد همتي بيان کرد: در مجلس شوراي اسلامي، تلاش ويژه‌اي براي تخصيص اعتبارات لازم براي ساخت، تکميل و تجهيز باغ موزه و مراکز فرهنگي دفاع مقدس در کشور انجام شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان