تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فعاليت شش موکب اربعين حسيني همزمان با دهه کرامت در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسوول ستاد عتبات عاليات استان سمنان از فعاليت شش موکب اربعين حسيني اين استان همزمان با دهه کرامت در اين استان خبر داد.

رمضانعلي حلوايي در نشست خبري به خبرنگاران گفت: اين موکب‌ها با همکاري شهرداري در ورودي و خروجي شهرهاي اين استان به زائران عبوري حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج‌(ع) خدمات ارائه مي‌دهند.

وي با بيان اينکه مردم استان سمنان مفتخر به خدمات‌رساني به زائران بارگاه ملکوتي حضرت علي‌بن موسي‌الرضا‌(ع) هستند، تصريح کرد: فعالان اين موکب‌ها در دهه کرامت به اين زائران خدمات مختلف ارائه مي‌کنند.

حلوايي، با بيان اينکه برخي از موکب‌هاي اربعين حسيني در استان سمنان اختصاص به زائراني که از عراق و... پياده عازم مشهد مقدس هستند دارد، گفت: به اين زائران موکب‌هاي اربعين خدمات تغذيه، اسکان و حتي استحمام با مشارکت مردم ارائه مي‌کنند.

استان سمنان در ايام اربعين حسيني سال قبل 31 موکب فعال در داخل ايران و کشور عراق داشت که با يک هزار و 570 نفر خادم به زائران اربعين حسيني خدمات‌رساني کردند.

مسوول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان خدمات‌رساني به سيل‌زدگان کشور را از ديگر فعاليت‌هاي اين موکب‌ها برشمرد و اظهار داشت: 13 موکب استان سمنان در مناطق سيل‌زده کشور فعاليت کردند.

حلوايي، جمع آوري قريب 30 ميليارد ريال کمک‌هاي نقدي و غيرنقدي را از فعاليت‌هاي اين موکب‌ها براي سيل‌زدگان بيان کرد و گفت: فعالان اين موکب‌ها در ايام استقرار در مناطق سيل‌زده روزانه پنج هزار پرس غذا در اختيار سيل‌زدگان و اعضاي ستادهاي بازسازي و فعالان اين ستادها قرار دادند.

مسوول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان سمنان يادآور شد: اين موکب‌ها در مناطق آق‌قلا استان گلستان و روستاي چم مهر شهرستان پلدختر استان لرستان مستقر و فعاليت داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان