تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان:
عقب ماندگي نيمي از دهياري‌هاي استان در وسعت جمعيت و درآمدزايي

سرويس خبر

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان گفت: بر اساس آخرين درجه‌بندي دهياري‌ها، 53 درصد دهياري‌هاي استان سمنان درجه يک به معني عقب‌مانده در بخش وسعت، جمعيت و درآمدزايي هستند.

مهدي صميميان در همايش نکوداشت روز دهياري‌ها که با حضور معاون امور دهياري سازمان شهرداري و دهياري‌هاي کشور، استاندار سمنان، معاونين استاندار، نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه و جمعي از دهياران استان در مجتمع آموزشي تفريحي کلاهدوز شهميرزاد برگزار شد بر ضرورت آموزش به دهياران استان سمنان تأکيد کرد و گفت: ارائه آموزش‌هاي تخصصي به دهياران با همکاري جهاددانشگاهي استان سمنان انجام مي‌شود و اين ظرفيت و پتانسيل در اين مجموعه توانمند وجود دارد، همچنين درحوزه آموزش و تعامل دهياران با رسانه‌ها نيز با همکاري جهاددانشگاهي استان سمنان دوره‌هاي آموزشي برگزار مي‌شود.

وي اظهار داشت: 310 ميليارد ريال در يک سال گذشته براي عمران و آبادي روستاهاي استان به حساب دهياري‌ها واريز شده است که اين امر در توسعه اقتصادي اين مناطق تأثيرگذار بوده است.

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان خاطرنشان کرد: 34 روستاي استان سمنان داخل حريم شهري قرار دارد که اين امر مانع اجراي طرح‌هاي توسعه در بخش روستايي استان است.

صميميان ادامه داد: 297 روستاي استان داراي طرح‌ هادي است و اين استان داراي 308 روستاي برخوردار از شوراي اسلامي است.

وي با بيان اينکه بر اساس برنامه ششم توسعه 9 روستا در استان سمنان به عنوان روستاهاي هدف گردشگري بايد بازسازي شود، تصريح کرد: 500 نفر در بخش روستاها و دهياري‌هاي استان فعاليت دارند در حالي که در 19 شهر سمنان دست کم چهار هزار نيروي انساني در شهرداري‌ها فعال هستند.

مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان خاطرنشان کرد: بيش از 70 شاخص براي ارائه تسهيلات به بخش روستايي سمنان هدفگذاري شده و اعطاي تسهيلات در اين بخش در سال 98 هدفمند مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان