تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس سازمان امور عشايري:
اختصاص 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس سازمان امور عشايري کشور گفت: 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز اختصاص يافت.

رييس سازمان امور عشايري کشور در جلسه بررسي مشکلات عشاير گرمسار و آرادان افزود: عشاير سهم به سزايي در توليد گوشت قرمز در کشور دارند و با توجه به نوسانات قيمت اين محصول مهم در چرخه مصرف دولت از محل صندوق توسعه ملي 200 ميليارد تومان براي تقويت زنجيره توليد گوشت قرمز براي عشاير در حوزه توليد اختصاص داده شده است که در قالب‌هاي مختلف به توليد‌کنندگان، عشاير، اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها پرداخت خواهد شد.

کرمعلي قندالي افزود: دولت با همکاري مجلس شوراي اسلامي مبلغ 500 ميليارد تومان به صورت وام قرض‌الحسنه در اختيار عشاير از طريق اداره‌هاي مربوطه اختصاص داده است تا بتواند قدم‌هاي موثري در حوزه توليد گوشت و لبنيات بردارد.

وي افزود: سال 98 سال پررونقي در حوزه توليد در بخش عشايري است و با توجه به بارش‌هاي خوب و مثبت بودن محل ييلاقات و مصوبات خوب دولت در زمينه حمايت از جامعه عشايري، رونق در اين حوزه پيش‌بيني مي‌شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان هم به افتتاح کارخانه توليد خوراک دام با همکاري مستقيم تعاوني عشايري گرمسار و آرادان در گرمسار خبر داد و افزود: بايد تعاوني‌ها خود چرخه و زنجيره توليد را کامل کنند تا بتوانيم در اين حوزه قدم‌هاي مثبتي‌برداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان