تاریخ 1398/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
‌احداث مجتمع‌هاي فرهنگي حوزه علميه در 26 استان کشور آغاز شد‌

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون منابع انساني و مالي مرکز خدمات حوزه علميه کشور گفت: در 26 استان کشور مجتمع فرهنگي حوزه‌هاي علميه احداث‌ شد‌ و هنوز اقدامي در استان سمنان در اين مورد انجام‌ نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسام افروز در ديدار با استاندار سمنان از آغاز احداث مجتمع‌هاي فرهنگي در 26 استان کشور خبر داد و اظهار داشت: اقدامي در استان سمنان در اين زمينه انجام ‌نشده است که لازم است اين مهم مورد توجه قرار گيرد.

وي احداث مجتمع فرهنگي حوزه علميه در استان سمنان را منوط به جذب اعتبارات حداقلي دانست و افزود: بايد عزمي جدي در اين مقوله اعمال شود و مسئولان استان سمنان نيز اهتمام ويژه‌اي به اين امر داشته باشند تا هرچه زودتر مراحل اجرايي ايجاد مجتمع فرهنگي در اين استان آغاز شود.

معاون منابع انساني و مالي مرکز خدمات حوزه علميه کشور به اقدامات حمايتي از جامعه طلاب کشور اشاره کرد و ازجمله آن‌ها را تشکيل بيمه تأمين اجتماعي طلاب سراسر کشور عنوان کرد.

افروز تأکيد کرد: مراکز حوزوي که طلاب علوم ديني در آن مشغول به تحصيل هستند بايد بيش ‌از پيش مورد حمايت و پشتيباني قرار بگيرد و ما نيز بر حسب وظيفه در مرکز خدمات حوزه علميه کشور اين مسئله را با جديت دنبال مي‌کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت پرداختن به مسائل فرهنگي و اجتماعي تصريح کرد: آنچه در اين بين بيش از همه بايد مورد توجه قرار گيرد؛ تقويت و ترويج فرهنگ دين در نهاد خانواده است؛ چه‌بسا خانواده تربيت‌ يافته در پرتو دين و اخلاق و فرهنگ ديني و اسلامي سازنده جامعه‌اي اخلاق‌مدار است.

استاندار سمنان نيز در اين ديدار از تلاش براي حمايت هرچه بيشتر از مراکز حوزوي سراسر استان سمنان گفت و افزود: بايد کمبودهاي حوزه‌هاي علميه برطرف شود تا اين مراکز ديني هرچه بيشتر توسعه يابند.

عليرضا آشناگر بيان داشت: تخصيص اعتبار براي احداث مجتمع فرهنگي حوزه علميه استان سمنان را با انجام هماهنگي‌هاي لازم پيگيري خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان