تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ديدار مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با استاندار سمنان

سرويس خبر

مدير عامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با استاندار سمنان ديدار کرد. در اين ديدار که با حضور جناب آقاي دکتر عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، جناب مهندس صباغ مدير عامل شرکت برق منطقه اي، مهندس فلاحي مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان، مهندس دهقان مديرکل اداره راه و شهرسازي استان و مهندس اسودي مديرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان برگزار شد، گزارشي از روند فعاليت‌هاي اجرايي و عملکرد ساليانه شرکت ارائه شد.

به گزارش روابط‌ عمومي شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر؛ در اين ديدار ابتدا گزارشي از عملکرد و پيشينه 21 ساله شرکت در حوزه مختلف بازرگاني، عمران و کشاورزي مورد بررسي قرار گرفت که با توجه به دستاوردهاي مطلوب و سابقه درخشان شرکت در سال‌هاي گذشته، بر استمرار حرکت‌هاي اقتصادي با حمايت استانداري، ساير دستگاههاي متولي بخصوص سهامداران بخش حقوقي تأکيد و بر از بين بردن موانع پيش رو و برنامه‌ريزي جهت گام‌هاي آتي با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود اشاره شد، همچنين ظرفيت‌هاي بالقوه شرکت در ورود به پروژه‌هاي بزرگ اقتصادي و بازرگاني در سطح استان و کشور توجه داده شد.

طاهرکرد با بيان اين مطلب که بدنه و سهامداران شرکت کومش گستر متعلق به شهروندان استان و اشخاص حقيقي مي‌باشد، همراهي ارزشمند اين ظرفيت مردمي را بسيار مناسب جهت ورود به سرمايه‌گذاري‌هاي استاني دانسته و بر تقويت و حمايت از اين شرکت تأکيد نمودند تا زمينه اعتماد و انگيزه مردم به سرمايه‌گذاري تقويت گردد، مضافاً اينکه استفاده بهينه از ظرفيت بيست هزار سهامدار حقيقي و يکصد مجموعه حقوقي، در پروژه‌هاي اقتصادي استان به جهت عموميت شرکت، حمايت‌هاي خاص و ويژه‌اي را مي‌طلبد.

مديرعامل شرکت گزارشي از پروژه‌هاي در دست اجراي شرکت از جمله پروژه کاشت خارشتر در 200 هکتار از اراضي متعلق به شرکت در مزرعه بيابانک با مشارکت بخش خصوصي ارائه نمود و عنوان داشت با تلاش و همت شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر، يکي از بزرگترين مزارع توليد خارشتر در سطح کشور براي علوفه دامي در حال احداث است.

وي افزود با توجه به اعلام سال 98 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال رونق توليد و لزوم توجه به بخش توليد و همچنين خشکسالي‌هاي پي در پي کشور و با عنايت به لزوم استفاده از منابع خدادادي علوفه دامي ارزان قيمت، با پيگيري‌هاي شرکت و استفاده از تحقيقات علمي صورت گرفته در مرکز تحقيقات جهاد کشاورزي استان سمنان درخصوص کشت گياه خارشتر و با صرف وقت و هزينه برآوردي و همچنين استفاده از حداقل امکانات موجود شرايط احداث مزرعه خارشتر را در اراضي باير و شوره زار بيابانک از توابع شهرستان سرخه مهيا نموديم که در همين جا لازم است از حمايت‌ها و مساعدت‌هاي بي شمار مهندس ميرعماد رياست سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مديران و کارکنان مرکز تحقيقات جهاد کشاورزي استان سمنان و سرکار مهندس سعيدي مديريت سازمان جهاد کشاورزي شهرستان سرخه کمال سپاس و امتنان را داشته باشيم، قطعاً مساعدت‌هاي اين بزرگواران در راستاي حمايت از پروژه خارشتر راهگشا و موثر بوده است.

طاهرکرد افزود: گياه خارشتر يک گياه مقاوم به کم آبي بوده و داراي ارزش غذايي نزديک به يونجه است که کاشت آن مدتي است در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اينکه استان سمنان از ديرباز محل پرورش دام‌هاي مقاوم به خشکسالي (شتر، گوسفند سنگسري و.. ) بوده امکان کشت علوفه‌هاي مختلف و متناسب با نيازهاي دامپروري استان بررسي و با توجه به اينکه بيابان‌هاي استان آمادگي کشت و توسعه گياهان مقاوم به شوري و رطوبت کم را داراست کاشت خارشتر مي‌تواند کمک شاياني به توسعه دامپروري استان داشته باشد.

در ادامه اين ديدار نيز گزارشي از ديگر پروژه‌هاي در دست احداث شرکت و پروژه احداث نيروگاه خورشيدي با مشارکت بخش خصوصي ارائه کرد که با توجه به اين نکته که استان سمنان با وجود منابع فراوان انرژي از نظر منابع انرژي تجديد‌پذير بسيار غني بوده و در حال حاضر از طرح‌هاي قابل سرمايه‌گذاري که شرکت کومش‌گستر به شدت به دنبال راه‌اندازي آن مي‌باشد طرح احداث نيروگاه خورشيدي توليد برق با ظرفيت يک مگاوات در شهرستان سرخه است که با عنايت به اقليم خاص استان از لحاظ بهره‌مندي از نعمت خدادادي نورخورشيد و آفتاب مستقيم، سرمايه‌گذاري براي احداث چنين پروژه‌اي در سطح استان داراي منافع و مزاياي متعدد و چند وجهي مي‌باشد.

از طرفي جذب و حمايت از سرمايه‌گذاران جديد با چشم‌انداز انتقال برق به شهرهاي همجوار و حتي کشورهاي همسايه قدم‌هاي بعدي و گام‌هاي موثر در اين عرصه مي‌باشد.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با اشاره به فعاليت شرکت در راستاي ساخت و ساز، طرح‌هاي احداث شهرک ويلايي را معرفي و با عنايت به حضور مديران محترم دستگاه‌هاي مرتبط موارد بررسي گرديد و مقام عالي استانداري نيز ارشادات و دستورات راهگشا را ابلاغ نمودند، طاهرکرد با اشاره به ظرفيت عظيم نيروي سهامداران شرکت به تاسيس‌هايپر مارکت اشاره و توضيحاتي را در اين خصوص نيز ارائه کردند.

در اين ديدار استاندار سمنان نيز ضمن اظهار اميدواري به بهره‌وري هرچه بيشتر شرکت، با عنايت به اينکه استانداري سمنان يکي از نهادهاي متولي و جزء هيئت موسس شرکت سرمايه‌گذاري کومش‌گستر بوده اند، از اقدامات شرکت در راستاي صيانت از سهام مردم و لزوم توسعه فعاليت‌هاي درآمد زاي شرکت اظهار اميدواري کردند که روند رو به رشد فعاليت‌هاي مجموعه کومش گستر توسعه يابد.

همچنين از ورود شرکت به سرمايه‌گذاري در بافت فرسوده سمنان و بحث گردشگري در مناطق تاريخي استان سمنان استقبال نموده و بيان داشتند؛ شهر سمنان داراي ظرفيت‌هاي بالايي در حوزه ميراث فرهنگي و جذب سرمايه‌گذار در اين حوزه است.

وي با اشاره به روند رو به رشد سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان در سال‌هاي اخير گفت: استقبال سرمايه‌گذاران براي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان اتفاق جديدي است و ادارات متولي اين حوزه با اتخاذ سياست‌هاي ترغيبي، در صدد جذب تعداد بيشتري از سرمايه‌گذاران است.

استاندار با تاکيد بر اين‌که شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر مي‌تواند نقش مهمي در جذب و ترغيب سرمايه‌گذاران داشته باشد، افزود: بحث ورود به احياي بافت‌هاي تاريخي و فرسوده از جمله برنامه‌هاي راهگشا در اين حوزه است و ظرفيت‌هاي سمنان براي تبديل اين شهرستان به مقصد گردشگري مورد هدف است.

استاندار سمنان با اشاره به تعداد سهامداران شرکت اظهار اميدواري کردند مديران و عوامل اجرايي شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر با اجراي طرح‌هاي سودآور و اقتصادي ضمن ايجاد اشتغال، شرايط بهره مندي سهامداران را از منافع مالي فراهم و در زمينه رشد و توسعه همه‌جانبه استان سمنان سهيم و شريک باشند.

در اين ديدار معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري دکتر عسگري و مديران حاضر در جلسه نيز توصيه‌ها و ارشاداتي جهت بهره‌وري بيشتر شرکت داشته و نسبت به معرفي اهداف سرمايه‌گذاري جهت سود دهي به سهامداران را برشمرده و اظهار اميدواري کردند که با تلاش شرکت شرايط مجموعه روز‌به‌روز رشد و تعالي داشته باشد.

مديرعامل شرکت سرمايه‌گذاري کومش گستر در پايان اين ديدار ضمن تشکر از استاندار، معاون هماهنگي امور اقتصادي و مديران حاضر در جلسه اظهار اميدواري کردند با تلاش عوامل اجرايي شرکت و مساعدت مجموعه استان در راستاي صيانت از سهام مردم و رونق اقتصادي مجموعه موفق و پيروز باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان