تاریخ 1398/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مبارزه با سن غلات در سطح 15 هزار و 505 هکتار از مزارع استان انجام شد

سرويس خبر

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان از مبارزه با سن مادري و پوره در مزارع گندم و جو اين استان در سطح 15 هزار و 505 هکتار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس مشيريان با بيان اينکه آغاز مبارزه با سن غلات با تشکيل ستاد کنترل عوامل خسارتزاي گندم صورت گرفته است، گفت: اجراي اين عمليات در ابتدا از ارتفاعات و پايش مزارع در اواخر سال 97 شروع شد، به نحوي که با رصد روزانه مزارع توسط 105 کارشناس شبکه مراقبت و پيش‌آگاهي در کل استان، دستور آغاز عمليات مبارزه با سن مادري در تاريخ 26 فروردين در شهرستان گرمسار شروع و تا اوايل خرداد سال 98 در شرق استان و در شهرستان ميامي و شاهرود به پايان رسيد.

وي افزود: اين عمليات که در قالب 105 شبکه مراقبت و پيش‌آگاهي اجرا گرديد، سطحي بالغ‌بر 15 هزار و پانصد و پنج هکتار از مزارع غلات را شامل مي‌گردد.

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به اقدامات موثر انجام شده اظهار داشت: سطح کل مبارزه با سن مادري در سال زراعي جاري در استان سمنان15505 هکتار بوده که از اين ميزان 12360 هکتار در مزارع گندم و 3145 هکتار در مزارع جو بوده است.

وي با بيان اينکه عمده مبارزات با سن گندم در شهرستان گرمسار و آرادان بوده است، گفت: با توجه به اقدامات بسيار مناسب و به موقع کشاورزان و شبکه مراقبت گياهپزشکي پيش‌بيني مي‌گردد. درصد ميزان خسارت سن‌زدگي در سال جاري نسبت به مشابه سال قبل روند کاهشي قابل محسوس را داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان