تاریخ 1398/04/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
متوليان ماليات همراهي بيشتري با واحد‌هاي توليدي داشته باشند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان بر لزوم حمايت از توليد و صنعت اين استان و با تأکيد بر لزوم ايجاد راهکارهاي تسهيل امور بيمه‌اي و مالياتي در استان سمنان گفت: متصديان مالياتي همراهي بيشتري با واحد‌هاي صنعتي و‌ توليدي داشته باشند.

عليرضا آشناگر در بازديد از بخش‌هاي مختلف اداره کل امور مالياتي استان سمنان اظهار داشت: فشارهاي اقتصادي مشکلات عديده‌اي را براي توليدکنندگان، فعالان اقتصادي و کارآفرينان ايجاد کرده است.

وي بر لزوم حمايت و پشتيباني از صنعتگران، توليدکنندگان و کارآفرينان فعال استان سمنان تأکيد کرد و گفت: بايد دستگاه‌هاي اجرايي بر جلوگيري از تعطيلي واحد‌هاي توليدي و صنعتي استان کمک کنند.

عالي‌ترين مقام اجرايي دولت در استان سمنان گفت: کمبود نقدينگي، نوسانات ارزي، تغيير و تحولات ناشي از مشکلات اقتصادي بر بازار و نحوه صادرات و واردات کالا همگي از مشکلاتي است که واحد‌هاي صنعتي با آن دست‌وپنجه نرم مي‌کنند.

آشناگر با بيان اينکه نبايد اقدامات و طرح‌هاي ضرر‌رسان به توليد و صنعت استان اجرايي شود پرداخت ماليات را حق دولت دانست و آن را از منابع مهم درآمدي دولت برشمرد و اظهار داشت: وصول درآمدهاي مالياتي براي اجراي طرح‌هاي عمراني استان سمنان موردنياز است؛ چراکه مجموع بودجه امسال در اين بخش پنج هزار و 80 ميليارد ريال است.

وي بيان داشت: متصديان امور مالياتي درصورتي‌که مشخص شد واحدي توليدي يا صنعتي در صورت اداي ماليات با ورشکستگي و تعطيلي مواجه مي‌شود، از گرفتن آن خودداري کنند.

استاندار سمنان گفت: لازم است راهکارهاي تسهيل امور در بخش‌هاي مالياتي و بيمه‌اي نظير تقسيط در وصول ماليات و بخشيدگي معوقه‌ها و تدارک بسته‌هاي تشويقي تحقق رونق توليد اعمال شود تا از بروز مشکل و خسارت به توليدکنندگان در شرايط سخت تحريم فشارهاي اقتصادي جلوگيري شود. وي با اشاره به وجود 600 واحد معدني در استان سمنان بيان داشت: در حال حاضر اين استان در بخش توليد از وضعيت مطلوبي برخوردار است.

استاندار سمنان با تأکيد بر مواجه بودن کشور با جنگ تمام‌عيار اقتصادي در برهه کنوني گفت: همه بايد دست در دست هم دهيم تا با رفع موانع توليد شاهد رشد و توسعه همه‌جانبه استان در بخش‌ها و عرصه‌هاي مختلف باشيم.

افزايش 5 درصدي اظهارنامه‌هاي

مالياتي استان سمنان

مديرکل امور مالياتي استان سمنان هم از افزايش 5 درصدي اظهارنامه‌هاي مالياتي بازاريان اين استان در سال‌جاري خبر داد و گفت: امسال بيش از 30 هزار اظهارنامه مالياتي در استان داشتيم.

عباس بي‌نياز اظهار کرد: امسال براي افزايش درآمدهاي مالياتي استان به 515 ميليارد تومان برنامه‌ريزي شده است. وي از تحقق 87 درصدي ماليات‌هاي مستقيم استان در سال گذشته خبر داد و افزود: وصول ماليات در اين بخش با رشد 10درصدي در استان روبرو بوده است.

وي سهميه ماليات مسقيم اين استان در سال 98 را 278 ميليارد تومان برشمرد و تاکيد کرد: در مجموع سهميه مالياتي امسال استان 515 ميليارد تومان تعيين شده است.

بي‌نياز از همراهي و مساعدت اين اداره کل با موديان و فعالان توليد و کسبه خبر داد و گفت: امور مالياتي استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با موديان مالياتي است. وي از برآورد وصول 25 ميليارد تومان ماليات از اصناف استان در سال جاري خبر داد و گفت: اين بخش امسال با افزايش 44 درصدي روبرو بوده و از همين رو در اين بخش اعتراض‌هايي وجود داشته است.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان همچنين از افزايش 8 درصدي ماليات در بخش ارزش‌افزوده خبر داد و گفت: سال گذشته 130 ميليارد تومان از محل ماليات ارزش‌افزوده به حساب شهرداري‌ها و دهياري‌هاي استان واريز شده است.

بي‌نياز از آمادگي اين اداره کل براي همکاري با موديان خبر داد و افزود: امور مالياتي نهايت مساعدت و همکاري را با موديان استان خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان