تاریخ 1398/04/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روند احداث پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان تسريع شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان بر ضرورت تسريع در روند تکميل پارک موزه دفاع مقدس اين استان تأکيد کرد.

منوچهر فخري در جلسه کارگروه عمراني باغ‌موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان سمنان اظهار داشت: يکي از مهم‌ترين اقدامات براي اداي دين به شهدا و خانواده معزز آن‌ها بدون شک پاسداشت ارزش‌ها و نشر آن است.

وي ضمن تأکيد بر ترويج فرهنگ ناب دفاع مقدس گفت: جامعه امروز بيش از هر زمان ديگري به تبيين فرهنگ جهاد و شهادت دارد؛ عرصه‌اي که مملو از تلاش و مجاهدت، خدمت به وطن و نماد بارز مبارزه با استکبار و ظلم و دفاع از مظلوم است.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان به اقدامات انجام‌شده در احداث پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان اشاره کرد و ضمن تقدير از تلاش‌هاي انجام‌شده بر تداوم همکاري مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان در پيگيري و انجام امورات اين مرکز تأکيد کرد.

فخري ايجاد مجموعه فرهنگي دفاع مقدس در استان سمنان را به‌مثابه آبروي استان دانست و اظهار اميدواري کرد: هرچه زودتر اين مجموعه ارزش به بهره‌برداري برسد.

وي خطاب به شهرداري سمنان، راه و شهرسازي و بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان سمنان گفت: بايد هر چه سريع‌تر امور واگذارشده به اين سازمان‌ها و ادارات اجرايي و عملياتي شود تا موارد ناتمام اين پارک موزه به اتمام و شاهد افتتاح آن تا پايان سال جاري باشيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان تصريح کرد: حفظ وحدت و انسجام ملي را در دفاع از مرزها و تمامي ارضي اين مرزوبوم لازم و ضروري دانست.

فخري تأکيد کرد: دشمنان انقلاب و‌ نظام هرگز به اهداف شوم خود در تعرض به اين و خاک نخواهند رسيد؛ چراکه ملت ايران در ايستادگي و مقاومت نظير ندارد و رمز موفقيتش ولايتمداري است.

پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان 85 درصد پيشرفت فيزيکي دارد

مديرکل حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان هم با اشاره به پيشرفت فيزيکي 85 درصدي پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان گفت: بهره‌برداري از اين مجموعه ارزشمند نياز به همکاري بيش‌ازپيش مديران ارشد استان است.

سرهنگ محمدحسن سلامي، اظهار داشت: احداث موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس در استان سمنان اقدامي بسيار شايسته براي پاسداشت ارزش‌هاي آن دوران ارزشمند و زنده نگه‌داشتن ياد و خاطره شهدا است.

وي افزود: بهره‌برداري از اين مجموعه ارزشمند در استان سمنان مستلزم همکاري بيش‌ازپيش همه دستگاه‌ها و مديران به‌ويژه مسئولان ارشد اين استان است.

مديرکل حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به پيشرفت فيزيکي 85 درصدي اين پارک موزه در استان بيان داشت: نصب المان و تابلوهاي راهنما ازجمله الزامات موردنياز اين مجموعه فرهنگي است که مساعدت و همکاري شهرداري و اداره کل راه و شهرسازي را مي‌طلبد.

سرهنگ سلامي با بيان اينکه زيباسازي و منظرسازي اين مجموعه بي‌بديل فرهنگي ازجمله امور مدنظر حفظ آثار است گفت: لازم است اطراف باغ‌موزه خاک‌برداري شود.

وي اظهار داشت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت يکي از راهکارهاي مبارزه با تهاجمات فرهنگي دشمنان است و اين مهم بايد موردتوجه همه متوليان و مديران امر قرار گيرد.

مديرکل حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان گفت: احداث هر چه‌بهتر مرکز فرهنگي دفاع مقدس در استان سمنان که نشاني از ايثارگري‌ها و مجاهدت‌هاي رزمندگان اين استان است؛ در معرفي و شناسايي فرهنگ دفاع مقدس به نسل امروز بسيار اثرگذار است.

سرهنگ سلامي اظهار داشت: نسل امروز نياز به توجه بيش‌ازپيش معنوي دارد و در راستاي بصيرت افزايي و معنويت افزايي اين نسل بايد راهکارهاي بکر و خلاقانه تهيه و تدوين شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان